Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S9: Kamera Arayüzünde Tam Ekran Görünümünü Etkinleştirmek

Samsung Galaxy S9 ve S9+ akıllı telefonlardaki kamera arayüzünde tam ekran görünümünü etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Samsung’un 2018 yılı amiral gemisi akıllı telefon modelleri olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ harika özelliklerle birlikte sunulan başarılı kameralara ev sahipliği yapıyor.

Samsung Galaxy S9 Plus Fiyatları & S9+ Modelleri ve Özellikleri

Cihazlarda ekran 18.5:9 gibi ilginç bir en boy oranında olduğu için kamera arayüzünde ekranın hayli küçük bir kısmında objektife yansıyan görüntü görülebiliyor. Kalan kısım buton ve seçeneklerle dolduruluyor. Neyse ki Galaxy S9 ve S9+ akıllı telefonlarda kamera arayüzünde tam ekran görünümünü etkinleştirmek mümkün fakat bu mevzunun ince bir noktası var.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Samsung Galaxy S9: Kamera Arayüzünde Tam Ekran Görünümünü Etkinleştirmek

Galaxy S9 ve S9+ akıllı telefonlarda 12 MP çözünürlüklü kameralar mevcut. Cihazlarda sensörün sunduğu çözünürlük değerinden tam anlamıyla faydalanılabilmesi adına çekimler 4:3 oranında gerçekleştiriliyor. Bu oran nedeniyle kamera arayüzünde görüntü ekranın küçük bir kısmını kaplamış oluyor. Eğer çözünürlüğü düşürmeye razı olursanız 18.5:9 oranında çekimler yaparak fotoğrafları tam ekran modunda görebilirsiniz. Bu noktada 7.9 MP ve 5.2 MP çözünürlük seçeneklerinin olduğunu belirtelim.

Bu boyut tercihini arka ve ön kameralar için yapabiliyorsunuz. Food, Pro, Live Focus, Auto, Selfie ve Selfie Focus modlarına destek söz konusu.

Akıllı telefonlarda tam ekran kamera görünümüne geçiş yapmak için kamera arayüzünde alt kısımdaki butonlar arasından ikinci sırada olan, dikdörtgen simgeli butona dokunmanız yeterli olacaktır. Eski görünüme dönmek için yine aynı konumdaki butonu kullanabilirsiniz.

Bu geçişi kamera ayarlarının yer aldığı menüdeki Picture Size bölümünden 18.5:9 (7.9 MP) seçeneğini etkinleştirerek de yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?