Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S9’da Kilit Ekranı Kısayollarını Değiştirmek

Samsung Galaxy S9’da kilit ekranı kısayollarını değiştirmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Samsung’un 2018 yılı amiral gemisi akıllı telefon modellerinden Galaxy S9 5.8 inç genişlikli Super AMOLED ekran, sekiz çekirdek işlemcili üst düzey Exynos 9810 Octa yongaseti, 4 GB RAM, 64 / 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi, arka yüzde 12 MP çözünürlüklü çift kamera, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 3000 mAh kapasiteli pil ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonu gibi iddialı özelliklere ev sahipliği yapıyor.

Akıllı telefonun Samsung Experience arayüzü de oldukça başarılı. Bu arayüzün kilit ekranında, sağ ve sol alt kısımlarda iki adet uygulama kısayolu bulunuyor. Bu bölümlerde varsayılan olarak telefon ve kamera kısayolları bulunsa da siz kişisel ihtiyaç ve alışkanlıklarınıza daha uygun tercihler yapmak isteyebilirsiniz. Neyse ki Samsung Galaxy S9’da kilit ekranı kısayollarını değiştirmek mümkün.

Samsung Galaxy S9’da Kilit Ekranı Kısayollarını Değiştirmek

Akıllı telefonun kilit ekranı arayüzünde varsayılan olarak telefon ve kamera kısayollarına yer veriliyor. Ama siz örneğin cihazı daha çok mesajlaşma ve internet gezintisi için kullanıyorsanız burada tarayıcı ile mesajlaşma uygulamasının kısayolunu görmek isteyebilirsiniz.

Bunun için cihazda Settings menüsüne erişin ve Lock Screen & Security seçeneğine dokunun. Daha sonra App Shortcuts‘a girin.

Sol kısımdaki kısayolu değiştirmek için Left shortcut, sağ kısımdaki kısayolu değiştirmek için Right shortcut‘a dokunup dilediğiniz seçimi gerçekleştirebilirsiniz.