Kategoriler
Haberler

ZTE Çift Çentikli Akıllı Telefon Patenti Aldı

ZTE’nin 7 yıl boyunca Qualcomm çipi satın almaktan men edilmesi ve Android lisans sözleşmesinin iptal olma potansiyelinin ardından firmanın akıllı telefon işleri ciddi tehlikeye girdi. Şirket bu anlamda büyük risk altında. Ancak ZTE tüm bu karmaşanın etkisiyle daha da azimlenmişe benziyor. En azından yeni bir telefon tasarlayacak kadar olumlu düşünüyor.

ZTE Çift Çentikli

Çin’in patent ofisi SIPO ile doldurulan yeni bir patent formuna bakılırsa ZTE heyecan verici bir tasarım fikriyle gelmek üzere. ZTE’nin Buzdağı takma adına sahip önceki çizimleriyle kıyaslandığında yeni akıllı telefon hem altta hem de üstte daha ince çentiklere sahip. Her ne kadar önceleri bu çentik modasından pek hoşnut kalmasak da (göründüğü kadar kullanış sunmaması) bu yeni konsept o kadar da kötü olmayabilir.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Çizimlerde bazı belirgin değişiklikler mevcut. Özellikle üst kısım Essential PH-1’e epey benzemiş. Buradaki çentikte sadece özçekim kamerası için yer var. Alt tarafta ise parmak izi okuyucusu ve ana ekran tuşuna ev sahipliği yapılıyor.

Tasarım konseptlerinin ve patentlerin ilk kez ortaya çıktıktan sonra gerçek birer ürün halini almaları genellikle uzun sürer. Şirketin bir yandan baş ettiği sorunları göz önüne alırsak bu yeni cihazları görmemiz en erken 2019’un ortalarında mümkün olacaktır.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.