Kategoriler
Haberler

Motorola, Moto G6 Play’in Çekirdek Kaynak Kodunu Yayınladı

Bilindiği gibi Motorola bu ayın erken döneminde Moto G6 serisi akıllı telefonlarını resmi olarak duyurmuştu. Bu serinin üyeleri önceki yıllardan da alışageldiğimiz şekilde Moto G6, G6 Plus ve G6 Play modellerinden oluşuyor. G6 serisinin üyeleri şu an Brezilya ve Meksika’da satışa sunulmuş vaziyette, G6 modelinin İngiltere’de satış listelerine girdiği ve diğer iki cihazın önümüzdeki ay içerisinde raflardaki yerini alacağı belirtiliyor. Cihazlar birkaç hafta içerisinde diğer ülkelere de giriş yapacak.

Motorola, Moto G6 Play’in Çekirdek Kaynak Kodunu Yayınladı

Custom ROM’lar hazırlamayı seven geliştiriciler için Motorola, Moto G6 Play akıllı telefonun çekirdek kaynak kodlarını yayınladı. Ne yazık ki aynı olanak Moto G6 ve Moto G6 Plus için sunulmuş değil.

Moto G6 Play için çekirdek kaynak kodları GitHub sitesinde aljeter ve jeter adlarıyla bulunabiliyor. Kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonu kurulu şekilde çıkan akıllı telefon için önümüzdeki dönemde çok sayıda custom ROM hazırlanacaktır.

Bu arada birkaç gün önce Moto Z2 Play akıllı telefonun kaynak kodlarının da yine GitHub sitesinde albus altında yayınlandığını belirtelim.

154.4 x 72.2 x 9 mm boyutlarında ve 175 gram ağırlığındaki Moto G6 Play’in 5.7 inç genişlikli IPS LCD ekranı 1440 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Snapdragon 430 yongaseti, 2 GB RAM + 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi / 3 GB RAM + 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 13 MP çözünürlüklü f/2.0 ana kamera, 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası ile 4000 mAh kapasiteli pil bulunuyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.