Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp Hesabı Bilgilerini İndirmek

WhatsApp Hesabı Bilgilerini İndirmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Instagram’a benzer şekilde popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a da hesap verilerini indirme seçeneği eklenmiş durumda. Özellik size aynı zamanda WhatsApp’ın hesabınızla ilgili hangi bilgileri topladığını öğrenme fırsatı sunuyor. İndirilen veriler mesajları kapsamıyor, mesajları edinmek için e-posta hesabınıza gönderme yöntemini kullanmanız gerek.

Request account info seçeneği ile kullanılabilen bu yeni özellik şu an uygulamanın Android uyumlu güncel Beta versiyonunda mevcut. Versiyonu v2.18.120. Yakın zamanda Android ve iOS uyumlu stabil sürümlere de ekleneceğini umuyoruz. Android’de WhatsApp Hesabı Bilgilerini İndirmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

WhatsApp Hesabı Bilgilerini İndirmek

Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun. Settings seçeneğine girin.

Settings menüsünden Account‘a erişin.

Burada Request account info seçeneğini göreceksiniz, üzerine dokunun.

Karşınıza gelen arayüzdeki Request report seçeneğini kullanın.

WhatsApp hesabı bilgilerinizi edinmek için yapmanız gerekenler bu şekilde. Hesap bilgilerinizin derlenip sunulmasının 3 güne kadar uzayabileceği belirtiliyor. Biz denemelerimizde 1 gün kadar beklemek durumunda kalabileceğimizi gösteren bir mesaj aldık ancak veriler 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde hazır hale getirilmişti.

İlginizi Çekebilir:  iMovie kullanarak iPhone ve iPad'de videolar nasıl birleştirilir?

Veriler indirmeye hazır hale geldiğinde bildirim alıyorsunuz. Uygulama arayüzünde Settings > Account > Request account info yolunu izleyip Download report seçeneğine dokunmanız yeterli oluyor.

Daha sonra Export report butonunu kullanarak raporu e-posta ile gönderebilir ya da başka bir uygulamayla paylaşabilirsiniz.

İndirilen bilgilerin profil görseli, hakkında kısmı, gruplar, WhatsApp rehber içeriği ve ayarları (gizlilik ayarları ile engelleme listesi) içerdiğini belirtelim.