Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Görüntülü Arama ve AR Kamera Efektlerini Duyurdu

Bugün günlerden F8 yani Facebook’un yıllık geliştirici konferansının düzenlendiği bir ay. Konferansta Instagram platforma kazandırılacak birçok yeni özelliği ilk kez basına duyurdu. Instagram’ın Hikayeler özelliğinin daha fazla uygulamaya entegre olması söz konusu. Bu uygulamalardan ilk ikisi Spotify ve GoPro olacak.

Diğer büyük bir yenilik ise Video Chat. Bu özellik direkt mesajlaşma penceresindeyken sağ üst köşedeki kamera ikonuna dokunularak çalıştırılıyor. Video Chat hem bireysel hem de grup sohbetlerinde kullanılabilecek. Basın görsellerine bakarsak en fazla 4 kişiye kadar destek vereceğini söyleyebiliriz.

Instagram Görüntülü Arama

Bir de Instagram’ın yeni Keşfet sayfası var. Bu sayfa her Instagram kullanıcısı için özelleştiriliyor ve yeni kişiler bulmayı ve hesapları takip etmeyi kolaylaştırılıyor. İlginizi çeken bir konuya rastladığınızda bu konuyla ilgili etikete dokunarak benzer diğer paylaşımları görebiliyorsunuz.

GoPro entegrasyonu bugün kullanıcılara sunulacak. Spotify içise yarını beklememiz gerekiyor. Yeri gelmişken Facebook Hikayeler’in de yakında Spotify desteği kazanacağını hatırlatalım. Diğer taraftan yeni Keşfet sayfası ve üçüncü parti kamera efektleri önümüzdeki haftalarda kullanımda olacak. Video Chat özelliği için yalnızca “yakında” ifadesi kullanılmış.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?