Kategoriler
Haberler

HTC U12+ 23 Mayıs’ta Çift Kamerasıyla Geliyor

HTC sıradaki amiral gemisi cihazının tanıtımı için gerekli tüm hazırlıkları tamamladı. Şirket yeni telefonu için ilgi ve merak uyandırmak adına girişimlere de başladı. Bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda telefonun kendisi yerine donanım bileşenlerinin bir görüntüsünü yayımladı. Görsel, 23 Mayıs’taki etkinlikte kardeşi HTC U12 Life ile birlikte tanıtılacak olan HTC U12+’a ait.

Bileşenler bizlere telefonlar hakkında her zaman önemli bilgiler verebilir. Görseli incelediğimizde üst tarafa doğru iki adet küçük kamera modülüyle karşılaşıyoruz ve bunlar muhtemelen ön yüzde kullanılacaklar. Ardından ana kamera olduğu düşünülen iki büyük modül daha (solda ve sağda) göze çarpıyor.

HTC U12+

Sonrasında ise LED modül için yerleştirildiği anlaşılan iki şerit kablo daha var. Böylelikle cihazda altı değil dört kamera bulunacağı netleşmiş oldu.

Kameralardan arka tarafta yer alacak olanlar sırasıyla 12 MP ve 16 MP çözünürlüğe sahip. Bunlar UltraPixel özelliğinde ve f/1.5 lens açıklığı sunuyor. Ön kameralar ise 8 MP + 8 MP olacak. Her ikisininde de OIS desteği olması bekleniyor. Kamera ile çekilen ilk fotoğraflara buradan göz atabilirsiniz.

Sol yanda yer alan SIM tepsisi melez yapıda yani microSD kart desteği de sunuyor. USB-C desteğini görmek de sevindirici. Ancak 3.5 mm ses girişi için gerekli bileşenler en azından bu görselde yer almamış. O nedenle bu nokta şimdilik bir soru işaret olarak kaldı.

İddialar telefonun Snapdragon 845 yonga setine sahip olacağına işaret etmişti. 6 ve 8 GB RAM seçenekleri, 5.5 inç QHD+ ekran ve gömülü 3420 mAh batarya HTC U12+’ın diğer başlıca özellikleri arasında.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.