Kategoriler
Haberler

Oppo, Realme Adındaki Yeni Alt Markasını Duyurdu

Huawei bir süre önce Honor alt markasını duyurmuş ve bu markanın cihazlarının yalnızca çevrimiçi mağazalardan satışa sunulacağını açıklamıştı. Şimdi de Oppo benzer bir adımı takip ediyor. Şirket hali hazırda birçok ülkede en çok satan telefon markaları arasına girmeyi başardı.

Ancak çevrimiçi taraftaki baskınlığını ve gelirini artırmak adına Realme ismini taşıyan yeni alt markasını bugün resmen açıkladı. İlk model Amazon’a özel olarak sunulacak ve “realme 1” adı kullanılacak. Siz sormadan cevaplayalım; tamamen yeni bir telefon sayılmaz çünkü Oppo A3’ün tekrar elden geçirilmiş bir sürümü diyebiliriz.

Şirket reklam kampanyasında Xiaomi’ye hafifçe bir dokunmuş. Redmi 5A model telefonun arka kapağının gösterildiği bir fotoğrafı kullanarak, “Tüm uygun fiyatlı telefonlar aynı mı görünüyor?”, “Realme’nin eşsiz elmas siyahını bekleyin.” sloganını geçmiş. Açıkçası giriş seviyesi bir telefon için hayli iddialı göründüğü söylenebilir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Poster “eşsiz” ifadesini kullansa da aslında aynı arka kapak tasarımına eskilerden HTC Touch Diamond ve daha yenilerden Oppo R1x‘de rastlamıştık.

  

Cihaz çentikli, uzun bir ekranla gelecek ve Helio P60 yonga setini taşıyacak. Amazon fiyatı açıklanmamış olsa da realm 1 yaklaşık 350 USD seviyesinde seyredecektir. Oppo A3 dört renk seçeneğiyle geliyor. Realme 1 de aynı yolu izleyebilir; Siyah, Gümüş, Pembe ve Kırmızı.

Daha fazlası için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.