Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S9: Bir Uygulamayı Çoklu Görev Ekranında Sabitlemek

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ akıllı telefonda Bir Uygulamayı Çoklu Görev Ekranında Sabitlemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Samsung’un 2018 yılı amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ gerçekten çok başarılı ürünler. Üst düzey ekranları, yüksek performanslı kameraları ve şık tasarımlarıyla piyasadaki en iyi akıllı telefon modelleri arasında yer alıyorlar.

Akıllı telefonlarda başarılı bazı yazılımsal özellikler de mevcut. Android işletim sistemli akıllı telefon üreticilerinin birçoğu uygulamalar arasında geçişi sağlayan çoklu görev ekranına arka planda o an çalışan tüm uygulamaları kapatmayı sağlayan bir buton eklemeyi ihmal ediyor. Neyse ki Samsung Experience arayüzünde Close All butonu mevcut. Zaman zaman bir ya da birkaç uygulamayı kapatmadan diğer uygulamaları sonlandırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Bir Uygulamayı Çoklu Görev Ekranında Sabitlemek için ne yapmanız gerektiğini öğrenmeniz lazım.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Samsung Galaxy S9: Bir Uygulamayı Çoklu Görev Ekranında Sabitlemek

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ akıllı telefonlarda çalışan uygulamalar arasında geçişi sağlayan multitasking ekranında bir uygulamayı sabitlemek için öncelikle Android’in navigasyon butonlarından sol kısımda olana dokunun.

Arka planda çalışan uygulamaların listelendiği arayüz açılacaktır. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun. Açılan menüdeki Lock apps seçeneğini kullanın.

Sabitlemek istediğiniz uygulamanın sağ üst kısmında yer alan kilit simgesine dokunun. Üst kısımdaki Done butonunu kullanın.

Artık Close All seçeneğini kullandığınızda sabitlediğiniz uygulama veya uygulamalar kapatılmayacak, diğer uygulamalar pratik şekilde sonlandırılacaktır.