Kategoriler
Haberler

2018’in İlk Çeyreğinde En Çok Satan Dört Cihazın Biri iPhone Oldu

Apple gelmiş geçmiş en pahalı iPhone’u, iPhone X’i çıkararak epey eleştiri topladı. Ancak bu cihazı 2018’in ilk çeyreğinin en çok satın alınan akıllı telefonu yapmaktan alıkoymadı. Eğer şaşırdıysanız sıkı durun çünkü listenin devamı da en az bu kadar ilginç.

en çok satan telefonlar

Strategy Analytics’in verilerine göre Apple bu periyotta 16 milyon iPhone X kargoladı. iPhone 8 ile 8 Plus en çok satın alınanlar listesinde sırasıyla ikinci ve üçüncü sıraya, iPhone X’in tam arkasına yerleştiler. Bu cihazlar 12.5 milyon ve 8.3 milyon gibi etkileyici rakamlara sahipler. Daha etkileyici olan ise dört yaşındaki iPhone 7’nin 5.6 milyon satarak dördüncü sırayı alması. Yani bu sene ilk çeyrekte en çok talep gören dört cihazın dördü de bir iPhone.

Geriye kalan cihazlar Xiaomi Redmi 5A ve Samsung’un Galaxy S9+’ı olarak sıralanıyor. Ancak her iki sonuçta şaşırtıcı değil. Çünkü Xiaomi Redmi 5A özellikle Hindistan’ta epey satmış giriş seviyesi bir cihaz ve Galaxy S9+ 2018 birinci çeyreğe yakın piyasaya adım attı. Bu anlamda satış rakamlarının göreceli olarak düşük kaldığı söylenebilir.

Ancak eğer bu moda devam ederse Strategy Analytics, Galaxy S9+’ın bir sonraki çeyrekte tacı alacağını düşünüyor. Bunda iPhone X satışlarının yavaşlaması etkili olacak. 2018 1. çeyrekte en çok satan telefonlar listesi şimdilik böyle. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Daha fazlası için forum sayfamızı ziyaret edin.