Kategoriler
Haberler

LG: Çentikli Ekran Tasarımını Apple’dan Önce Planladık

Çentikli bir ekrana sahip olan LG G7, Apple’ın amiral gemisi iPhone X’den yaklaşık olarak altı ay sonra ortaya çıktı. Güney Koreli şirket, insanların Apple’ın çentikli ekran tasarımını kopyaladıklarını söylemesi üzerine bu duruma ilginç bir yanıt verdi:

Çentikli Ekran Tasarımını Apple’dan Önce Planladık.

Bu G7 ThinkQ’nun Güney Kore’deki tanıtım etkinliğinde şirketin mobil şefi Hwang Jeong-hwan tarafından paylaşıldı. Cihazın ekranının diğer telefonları andırsa bile tamamen farklı özelliklere sahip olduğu söylendi.

lg çentikli ekran

Hwang bir adım ileri giderek buna “çentik” denmesini bile tercih edilmediğini (bir şeyin eksik olduğunu gösterir gibi) belirtti. Firmalarının buna ikinci ekran dediğini söylerek görülecek daha çok fazla şey  olduğunu ima etmeye çalıştı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Şef, G7’nin LCD ekranla gelmesinin firmanın LCD’lere döndüğünün bir işareti mi olduğunun sorulması üzerine G serisinin LCD ve V modellerinin ise OLED kullanacağını söyleyerek yanıt verdi.

Hwang ayrıca Animoji desteğinin yakında bir güncelleme ile cihaza ekleneceğini ve ardından diğer modeller için de aynı yolun takip edileceğini açıkladı.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.