Kategoriler
Haberler

YouTube Aylık 1.8 Milyar Kayıtlı Kullanıcıya Hizmet Sunuyor

Popüler video paylaşım sitesi YouTube’un CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre site 1.8 milyar aylık kayıtlı kullanıcı kitlesine ev sahipliği yapıyor. YouTube’un dünya çapındaki en popüler video paylaşım platformu olduğu sır değil. Haziran 2017’de aylık 1.5 milyar kayıtlı izleyici sayısına ulaşan sitenin geride kalan aylarda yaklaşık 300 milyon kayıtlı kullanıcıya daha ulaştığı görülüyor.

YouTube Aylık 1.8 Milyar Kayıtlı Kullanıcıya Hizmet Sunuyor

YouTube CEO’su Susan Wojcicki’nin verdiği bilgiye bakılırsa YouTube son 10 ayda 300 milyon yeni kullanıcıya daha hizmet vermeye başladı. Tabii bu istatistiklere YouTube’a kaydolmayan kullanıcıların dahil edilmediği unutulmamalı. Wojcicki, YouTube hesabı olmayan kullanıcıların izleme istatistikleriyle ilgili bilgi paylaşmadı fakat bu kullanıcılarla birlikte YouTube’un aylık 2 milyar kişiye hizmet verdiği tahmin ediliyor.

Videolara yapılan yorumların 10.000 kişilik moderatör ekibi tarafından elle kontrol edildiği bilgisi var. Platform son dönemde telif hakkı ve benzeri sebeplerle kaldırılması gereken içerikleri daha başarılı şekilde analiz edebiliyor. 2017’nin son çeyreğinde yaklaşık 8.3 milyon video YouTube’dan kaldırılmış durumda.

YouTube’a her dakika 400 saatlik video yükleniyor. Beyoncé’nin Coachella’da düzenlediği canlı yayın 41 milyon aktif izlenme sayısına ulaşmış, video kaydının ise 5 milyarı aşan görüntülenme sayısına eriştiği ifade ediliyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.