Kategoriler
Rehberler

Android Oreo’da Bilinmeyen Kaynaklar Seçeneğini Etkinleştirmek

Android Oreo‘da Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Android işletim sistemli akıllı telefon sahibi olan birçok kullanıcı Google Play mağazası dışındaki kaynaklardan uygulama yüklenebileceğini bilmiyor. Esasında Google Play uygulama yüklemek için ana kaynak ve gerçekten hayli zengin. Yine de Android’li akıllı telefonunuza çeşitli kaynaklardan edindiğiniz uygulamaları yüklemek isteyebilirsiniz.

Android’li cihazınıza Google Play dışındaki bir kaynaktan edindiğiniz uygulamayı yükleyebilmek için Android Oreo işletim sistemi versiyonu öncesinde Settings – Security menüsünden Unknown Sources (Bilinmeyen Kaynaklar) seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyordu. Bu, esasında gerekli bir önlem çünkü çeşitli kaynaklardan edindiğiniz dosyaların içeriğine malware dahil edilmiş olabilir, böyle bir risk söz konusu. Bu nedenle Google Play dışındaki kaynaklardan mümkün olduğunda uygulama indirmemeye özen göstermelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Android Oreo versiyonunda önceki işletim sistemlerindeki gibi bir menü ve seçenek yok, süreç biraz daha farklı işliyor. Android Oreo‘da Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini etkinleştirmek hiç de zor değil.

Android Oreo’da Bilinmeyen Kaynaklar Seçeneğini Etkinleştirmek

Öncelikle indirdiğiniz / edindiğiniz uygulama kurulum dosyasını akıllı telefonunuza transfer edin ve dosyanın üzerine dokunun.

Bu şekilde bir güvenlik uyarısıyla karşılaşacaksınız. Settings seçeneğine dokunun.

Install unknown apps başlıklı bir arayüze yönlendirileceksiniz. Buradaki Allow from this source seçeneğini basitçe etkinleştirmeniz yeterli olacaktır.

Sonrasında Install butonunu kullanarak uygulamanın akıllı telefonunuza yüklenmesini sağlayabilirsiniz.