Kategoriler
Haberler

Apple, Bazı iPhone X Cihazlarını Face ID Sorunu Nedeniyle Değiştiriyor

Geçtiğimiz hafta bazı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlarda iOS 11.3 işletim sistemi versiyonu güncellemesi sonrasında mikrofonun devre dışı kalması sorununun yaşandığını gösteren haberler basına yansımıştı. Bu, Apple’ın yetkili servislere gönderdiği bir dökümanın sızmasıyla ortaya çıkmıştı.

Benzer bir sızıntı Apple’ın amiral gemisi konumundaki akıllı telefonu iPhone X’te Face ID sistemiyle ilgili sorunların yaşanabildiğini gösteriyor.

Apple, Bazı iPhone X Cihazlarını Face ID Sorunu Nedeniyle Değiştiriyor

Sızan dökümandaki bilgiye bakılırsa Face ID özelliğinde yaşanan sorun akıllı telefonun arka kamerasındaki problemle ilişkili. Dökümanda Face ID sorununun tanısı için testler gerçekleştirilmesi ve arka kameranın onarılması öneriliyor.

Sorunun bu şekilde çözülememesi durumunda ise cihazın yeni bir iPhone X modeliyle değişiminin gerçekleştirilmesi gerektiği belirtiliyor.

Face ID sorunu ile arka kameranın neden ilişkili olduğu konusunda resmi bir bilgi bulunmuyor fakat Reddit’te bir kullanıcı birkaç ay önce bir Genius Bar görevlisinin True Depth kamera ile telefoto lensin bağlantılı olduğunu doğruladığını belirtiyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.