Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone Uyumlu WhatsApp’a Picture-in-Picture Modu Geldi

iPhone uyumlu WhatsApp versiyonu güncellendi ve popüler anlık mesajlaşma uygulamasını iOS işletim sistemli akıllı telefonununda kullananlar Picture-in-Picture ile birlikte bir dizi yeni özelliği kullanabilir hale geldi. Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan kullanıcılar için de bir yenilik söz konusu.

Yeni Picture-in-Picture modu şu an yalnızca iki servis ile uyumlu: Instagram ve Facebook. Kullanıcılar bu sosyal ağlardan birisinde saklanan videoların bağlantısına dokunduklarında videoları doğrudan uygulama içerisinden izleyebilecek. Videoyu bir yandan arkadaşlarla WhatsApp’ta yazışırken izlemek mümkün.

iPhone Uyumlu WhatsApp’a Picture-in-Picture Modu Geldi

Uygulamaya eklenen tek yeni özellik Picture-in-Picture modu değil. Avrupa’da yaşayan kullanıcılardan WhatsApp’ta yeni bir hesap oluşturduklarında 16 yaşın üzerinde olduklarının doğrulanması istenecek. Bu, WhatsApp’ın gizlilik politikasını Avrupa Birliği’nin bu konudaki regülasyonları ile uyumlu hale getirmesinin sonucu.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

WhatsApp grup yöneticileri için de bir dizi yeni seçenek sunuluyor. Grup yöneticileri kimlerin grubun konusu, simgesi ve açıklamasını düzenleyebileceğini belirleyebiliyor. Bu düzenlemeler uygulamadaki Group info / Group settings menüsünden gerçekleştirilebiliyor.

Tabii arka planda çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yapıldığını da belirtelim.