Kategoriler
Haberler

Moto X4 Android One Edition İçin Android 8.1 Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Android One Moto X4 akıllı telefonun standart versiyonu için Android 8.1 Oreo güncellemesi Mart ayında dağıtıma girmişti. Akıllı telefonun Project Fi versiyonu da nihayet güncellemeye kavuşuyor.

Güncellemelerin akıllı telefonlarda zaman zaman çeşitli sıkıntılara yol açtığı bilinen bir gerçek; Moto X4 Android One Edition’ın Project Fi versiyonu için yayınlanan OPW28.1 sürüm numaralı güncelleme de bazı kullanıcıları zor durumda bırakmış görünüyor. Cihaz kullanıcıları bu güncellemeden en azından şu an için uzakta durmayı tercih edebilir.

Moto X4 Android One Edition İçin Android 8.1 Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Güncellemenin akıllı telefona otomatik koyu tema değiştiricisi, yeniden tasarlanan güç menüsü ve arka plan düzeltmeleri ile çeşitli iyileştirmeler getirdiği belirtiliyor. Aynı yenilikleri akıllı telefonun standart versiyonu Mart ayında aldığı güncelleme ile kazanmıştı.

Ağustos 2017’de duyurulan ve aynı yılın Ekim ayında raflardaki yerini alan Moto X4 akıllı telefon 148.4 x 73.4 x 8 mm boyutlarında ve 163 gram ağırlığında. Cihazın 5.2 inç genişlikli IPS ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip.

Akıllı telefona güç veren orta seviye Snapdragon 630 yongaseti sekiz çekirdek 2.2 GHz Cortex-A53 işlemci ile Adreno 508 grafik işlemcisini barındırıyor. 3 GB RAM + 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi / 4-6 GB RAM + 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, arka yüzde 12 MP + 8 MP çözünürlüklü kamera yapılandırması, ön yüzde 16 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3000 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler içeriyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.