Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Renkli Navigasyon Çubuğu Elde Etmek

Sahip olduğunuz Android telefonda renkli navigasyon çubuğu elde etmek için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulamayı tanıtacağız. Android dünyasında sayısız akıllı telefon seçeneği var. Bugün 1000 lira seviyesinin altında akıllı telefonlar bulunabildiği gibi 5000 lira fiyat etiketi taşıyan üst düzey cihazlar da mevcut. Android bu nedenle beklentileri oldukça farklı olan hayli geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşabiliyor.

Android’in en sevilen özelliklerinden birisi de özellikle iOS’e kıyasla daha fazla özelleştirme olanağı sunması. Basitçe duvar kağıdı, ekran kilidi arka planı ya da zil sesi değişimi yapabileceğiniz gibi farklı launcher ve temalarla yepyeni bir arayüz de elde edebiliyorsunuz. Tabii navigasyon çubuğunda düzenlemelere gitmek de isteyebilirsiniz. Navigasyon çubuğunu renklendirmek için kullanabileceğiniz yazılımın root erişimine ihtiyaç duymadığını ifade edelim.

Android Telefonda Renkli Navigasyon Çubuğu Elde Etmek

Sizlere bahsetmek istediğimiz uygulamanın adı Navbar Apps. Google Play uygulama mağazasından ücretsiz yüklenebilen araç uygulama içi satın alma opsiyonlarıyla birlikte geliyor.

Uygulamanın temel prensibi navigasyon çubuğunu o an çalışan uygulamayla uyumlu renge büründürmek. Arayüzdeki Active App seçeneğinin hemen üzerinde yer alan dişli çark simgeli butonu kullanarak bu özelliğin belirli uygulamalarda devre dışı kalmasını sağlayabilirsiniz. Belirli bir rengin sabit kalmasını da isteyebilirsiniz.

Tek bir rengin geçerli olmasını istiyorsanız Static Color seçeneğine başvurabilirsiniz. Uygulama ile renkli bir navigasyon çubuğu elde etmenin yolu bunlar. Tabii birkaç ekstra seçenek de var.

Image seçeneğini kullanarak ön tanımlı ya da özel arka plan görsellerinden birisini kullanabilirsiniz. Navigasyon çubuğuna emoji eklemek isterseniz Emojis seçeneğinden yararlanabilirsiniz.