Kategoriler
Haberler

ASUS ROG Oyuncu Telefonu Haziran’da Çıkıyor

ASUS meşhur ROG (Republic of Gamers) serisi adı altında yeni bir oyuncu akıllı telefonu çıkarmaya hazırlanıyor. Razer’ın ilk kez oyuncu odaklı bir telefondan söz etmesinin ardından gelen Xiaomi’nin Black Shark’ı ile ZTE’nin nubia Red Magic çözümleri ile oyuncu akıllı telefonları hızlıca yeni bir akım halini almaya başladı.

ASUS’un ROG akıllı telefonu ile vereceğimiz bilgiler resmi bir kaynağa ait değil ve yalnızca bir iddiadan ibaret. O nedenle şimdilik her şeye biraz şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

ASUS ROG Oyuncu Telefonu

Asus ROG Oyuncu Telefonu

İçeriden bir kaynağın aktardığına göre, ASUS bu sene Tayvan’da 5-9 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Computex fuarında yeni oyuncu akıllı telefonu tanıtacak. Her ne kadar bir bilgi paylaşılmasa da, cihazın donanımı hakkında tahminde bulunmak aslında zor değil.

Oyuncu akıllı telefonları en iyi yonga seti ile geliyor. O nedenle Snapdragon 845 şu aşamada tek seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Piyasadaki en güçlü çipset bu ve 8 GB RAM ile birleştirildiğinde akıcı bir oyun performansı sunalabiliyor. ASUS, oyuncu ürünlerine gelindiğinde her zaman iddialı olmuştur. Bu nedenle 120 ya da belki de 144 hertz ekran tazeleme hızıyla karşılaşabiliriz.

Fiyat tarafında bir tahmin yapmak zor. ASUS denildiğinde akla bütçeden daha çok kalite geliyor. Bu nedenle en pahalı oyuncu telefonu çözümü bile olabilir. PUBG Mobile ile oyuncular artık telefonlardan daha yüksek performans beklemeye başladılar.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.