Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S9: Ses Tuşlarıyla Medya Ses Seviyesini Ayarlamak

Samsung Galaxy S9 ve S9+ akıllı telefonlarda ses tuşlarıyla medya ses seviyesini ayarlamak için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Günümüzde birçok akıllı telefonda fiziksel ses tuşlarına basıldığında varsayılan olarak zil sesi ve bildirim sesleri için geçerli olan ses seviyesi değişiyor. Ancak o an için bir video ya da müzik yürütülüyorsa ses artırma ya da azaltma tuşuna basıldığında medya ses seviyesi düzenleniyor. Bu, şüphesiz can sıkıcı bir durum çünkü kullanıcılar ses tuşlarını genellikle bildirim / zil sesi seviyesi için değil de medya ses seviyesini ayarlamak için kullanmayı tercih ediyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Neyse ki Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ta ses tuşlarını varsayılan olarak medya ses seviyesini ayarlamak için kullanabiliyorsunuz. Bunun için ayarların yer aldığı Settings menüsünde küçük bir düzenlemeye gitmeniz gerekecek. Samsung Galaxy S9 serisinde ses tuşlarıyla varsayılan olarak medya ses seviyesini ayarlamak oldukça kolay.

Samsung Galaxy S9: Ses Tuşlarıyla Medya Ses Seviyesini Ayarlamak

Öncelikle Galaxy S9 akıllı telefonda Android işletim sisteminin Settings menüsüne erişin. Sounds & Vibrations menüsüne girin. Burada üst kısımda yer alan Use volume keys for media seçeneğini etkinleştirin. Tüm yapmanız gereken bu!

Artık Galaxy S9 akıllı telefonda fiziksel ses tuşlarına bastığınızda o an bir medya içeriği oynatılıyor olsun ya da olmasın medya ses seviyesi değiştirilecektir.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?