Kategoriler
Haberler

Apple’ın 2018 ve 2019’da 220 Milyon iPhone Satması Bekleniyor

iPhone satışları için ilginç öngörüler var. Apple’ın iş faaliyetlerine yönelik uzun yıllardır analizler yapan Gene Munster’a göre şirket şimdi yeni bir döneme giriş yapmış durumda. Analiste göre bu dönem iPhone satışlarının istikrarını sürdürdüğü bir dönem olacak. Munster bu iki yılın Apple için daha ziyade yeni servisler ve hizmetler anlamına geleceğini söylüyor. iPhone satışlarının daha öngörülebilir olacağı ve iPhone için artık daha fazla heyecan yaratılmaya çalışılmayacağı belirtiliyor.

Bu aslında bir anlamda firmanın akıllı telefon pazar payının artık zirveye ulaştığını söylemenin bir başka yolu. Bu her ne kadar olumsuz bir şeymiş gibi görünse bile, iPhone satışlarının sonsuza kadar artarak gideceğini düşünmek her halükarda gerçekçi değildi.

iPhone Satışları

Analist bu yıllar içerisinde Apple’ın 220 milyon iPhone satacağını düşünüyor. Şu anda kullanımda olan iPhone adetinin ise 800 milyon olduğunu tahmin ediyor. Bu anlamda Wall Street’in iPhone satışları için yapmış olduğu tahminle benzerlik gösteriyor.

iPhone satışları

Araştırmacı, Apple‘ın mevcut iPhone kullanıcılarını cihazlarını yenilemeye ikna etme de başarılı olmayacağını düşünüyor. Esasında ciddi oranda artan fiyatlar göz önüne alındığında herkesin tam olarak düşündüğü şey bu.

Kendisi aynı zamanda Apple’ın son zamanlarda iPhone kullanıcılarının yüzde 90’ından fazlasının telefonlarını değiştirmeye yanaşmadığını paylaştığını hatırlatıyor. Bu da kullanıcıların ellerindeki cihazlardan memnun olduklarını gösteriyor.

iPhone, Apple için önümüzdeki yıllarda istikrarını koruyan bir iş modeli olacak. Bu yüzden kâr ve satışlarda yüzde 0 ila 5 arasında bir değişim bekleniyor. Bu istikrarlı düzenin ise yeni servis ve hizmetler için fırsatlar doğuracağı düşünülüyor.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.