Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8 System.android.sil3g Hatası ve Çözümü

Samsung Galaxy S8 System.android.sil3g hatası ve bu sorunun çözümü için ne yapmanız gerektiğini ele alıyoruz. Galaxy S8 ve Galaxy S8+ Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un 2017 yılı amiral gemisi akıllı telefon modelleriydi. Şık tasarıma ve üst düzey özelliklere sahip olan cihazlar piyasada hala bulunabiliyor ve geçen yıla oranla düşen fiyatlarıyla ilgi çekici olma konumlarını sürdürüyor.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim (İthalatçı Garantili) Fiyatı

Galaxy S8 5.8 inç genişlikli Quad HD Super AMOLED ekranla gelirken Galaxy S8+ modelinde ekran genişliği 6.2 inç seviyesinde. 12 MP çözünürlüklü ana kamera, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 4 GB RAM ve 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi gibi ilgi çekici özellikler sunuyorlar. Kutularından Android Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkan cihazlar sonrasında Oreo güncellemesini de aldı.

Galaxy S8 ve S8+ modellerinde bazı kullanıcılar System.android.sil3g hatası ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ediyor. Bu hatadan kurtulmak için yapılması gereken işlem ise oldukça pratik.

Samsung Galaxy S8 System.android.sil3g Hatası ve Çözümü

Bu hata mesajını alıyorsanız cihazın cache yani önbellek partisyonunu temizlemeniz gerekiyor. İşlemin herhangi bir veri kaybına sebep olmayacağını belirtelim. Galaxy S8 ve S8+’ta cache partisyonunu temizlemek için:

  • Akıllı telefonu güç tuşunu kullanarak kapatın.
  • Güç, ses artırma ve Bixby tuşlarına basılı tutarak cihaz titreşene kadar bekleyin.
  • Karşınızda seçenekler belirdiğinde ses tuşlarını yön tuşları olarak kullanın ve Wipe Cache Partition seçeneğine ilerleyin.
  • Güç tuşunu Enter tuşu olarak kullanın.
  • Yes‘i seçin.
  • İşlem tamamlanınca Reboot System Now seçeneği ile akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz.