Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S9 ARCore Desteği Şimdi Hazır

Google bu yılın mart ayında Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için ARCore SDK desteğinden söz ederek geliştiricileri ve kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Şirket bu özellik için o zamanlar “ilerleyen haftalarda” açıklamasını yapmıştı ancak bugün yani iki ay sonra ARCore söz nihayet yayımlandı. Peki Galaxy S9 ARCore neler vadediyor?

Hem Galaxy S9 hem de Galaxy S9+ artık ARCore destekli cihazlar listelesine adını yazdırmış bulunuyor. Dahası ise kullanıcılar şimdiden ARCore’un telefonlarında çalıştığını belirtiyorlar.

ARCore

Galaxy S9 ve S9+ ARCore

Bu özelliği kullanmak için önce Play Store‘dan ARCore uygulamasını cihazınıza indiriyorsunuz. Ardından SDK’i kullanan herhangi bir uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bunun örneklerini şuradaki Reddit bağlantısında bulabilirsiniz.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa telefonu baştan başlatmayı ve uygulamaları tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bunları yapmalarının ardından Galaxy S9 ARCore’un düzgünce çalışmaya başladığını söylemiş.

Hatırlatalım; ARCore, Google’ın Apple’ın ARKit’ine hazırladığı bir cevap. Bu çözüm ile mevcut Android akıllı telefonlarında herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duyulmadan artırılmış gerçeklik deneyimi sunulması bekleniyor.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.