Kategoriler
Haberler

YouTube TV Sesli Kumanda Özelliği Kazanıyor

YouTube TV dünyada ilk kez geçtiğimiz şubat ayında tanıtılan ve bünyesinde ABC, National Geographic, CBS, FOX, NBA TV, Disney, NBC ve ESPN gibi TV kanallarını barındıran bir servis. Aylık 40 USD’lık bir ücretle erişilebilen hizmette 60’dan fazla kanal yer alıyor ve bunların tamamı ABD merkezli. Bu kanallar ile haberler, TV dizileri ve canlı maçlar takip edilebiliyor.

Hizmet şimdi sesli komut sistemini hayata geçiriyor. Kullanıcılar bu özellikten faydalanarak bazı önemli görevleri artık uzaktan kumanda edebilecekler. Kullanıcılar sesli komutları kullanarak kanalı değiştirebilecek, belirli bir kanalı oynatabilecek, sesi ayarlayabilecek, yayını ileri veya geri sarabilecekler.

YouTube TV

YouTube TV

İlginç şekilde, bu özelliğe işaret eden bir web sayfası uzun bir süredir Google’ın web sitesinde erişilebilir haldeydi. Özelliğin yayına geçirilmesi için doğru zaman şimdi gelmiş görünüyor.

Ancak YouTube TV henüz çok yeni olduğundan sesli komut özelliğinin şu an için sınırlı sayıda kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Uygulama hem Android hem de iOS’den indirilebilir.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.