Kategoriler
Apps & Oyunlar

YouTube Music Servisi 22 Mayıs’ta Kullanıma Sunuluyor, İşte Detaylar

Popüler video paylaşım sitesi YouTube’un bir müzik akış servisini hayata geçirmesi uzun süredir bekleniyor, halihazırda birçok kullanıcı müzik dinlemek için YouTube’u ziyaret ettiğinden bu oldukça mantıklı bir hamle. Şirketten yapılan açıklamaya göre önümüzdeki hafta, 22 Mayıs’ta YouTube Music servisi resmen kullanıma açılacak.

YouTube Music Servisi 22 Mayıs’ta Kullanıma Sunuluyor, İşte Detaylar

Yeni YouTube Music servisi 22 Mayıs’ta kullanıcıların hizmetine sunulacak ve servisten ücretsiz yararlanılabilecek. Elbette bazı kısıtlamalar olacak; tahminler arka planda yürütme ile ilgili kısıtlamanın olacağı ve hizmetin reklam içereceği yönünde.

Reklamları ve kısıtlamaları ortadan kaldıran YouTube Music Premium hesabının abonelik ücreti aylık 9.99 USD olacak. Müzik kütüphanesinin büyüklüğü ile ilgili resmi bir veri paylaşılmış değil.

Firmanın blog sayfasında yaptığı açıklama bakılırsa Android, iOS uygulamaları ve masaüstü yazılımında bazı eşsiz özellikler mevcut. Şarkının adı bilinmese dahi bir bölümünden yola çıkarak şarkının bulunabilmesi, yeni müzikleri keşfedebilmek için kişiselleştirilmiş yazılım arayüzü ve dinamik şekilde tasarlanan yürütme listeleri ile öneriler olacak.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Şu anda YouTube Red (yakında YouTube Premium olacak) veya Google Play Music aboneliği bulunanlar YouTube Music Premium’a ek ücret ödemeden kavuşacak. Bu servislere abone olmayanlar ve önümüzdeki dönemde hepsini birden edinmek isteyen kullanıcıların aylık 11.99 USD ödemeleri gerekecek.

YouTube Music ilk olarak ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore’de hizmet vermeye başlayacak. Sonrasında Avusturya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere’de de kullanıcılarla buluşturulacak.