Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Üyelerin Grup Adı ve Görselini Değiştirmesini Engellemek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta gruba dahil olan Üyelerin Grup Adı ve Görselini Değiştirmesini Engellemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp’ın Beta sürümlerinde bir süredir gruplara yönelik yeni özellikler test ediliyordu. Duruma bakılırsa testler başarıyla tamamlandı ve yeni özellikler uygulamanın stabil versiyonuna da kazandırıldı.

WhatsApp dosya gönderi boyutunu değiştirdi: 16 MB sınırını 100 MB ...

Yeni grup ayarları uygulamanın hem Android hem de iOS işletim sistemiyle uyumlu versiyonlarına dahil edildi. Bu küçük rehberimizde WhatsApp grubuna dahil olan kişilerin grup adı, görseli ve bilgisini değiştirme yetkisinde nasıl kısıtlama yapılabildiğini ele alıyoruz. Bu ayarlara yalnızca grup yöneticilerinin erişebildiğini belirtelim.

WhatsApp: Üyelerin Grup Adı ve Görselini Değiştirmesini Engellemek

Öncelikle akıllı telefonunuzdaki uygulama mağazasını ziyaret edin ve WhatsApp’ı son versiyona güncelleyin. Bu rehberde WhatsApp’ın iOS versiyonunu kullandık fakat Android’de de aynı aşamaları izleyebiliyorsunuz.

WhatsApp uygulamasını açın ve yetkilerle ilgili kısıtlama yapmak istediğiniz WhatsApp grubuna erişin.

Konuşma arayüzünde üst kısımdan grup adına dokunun. Group Info bölümünün altında Group Settings adlı yeni bir seçeneğin olduğunu göreceksiniz, buna dokunun.

Group Settings penceresinde Edit Group Info seçeneğiyle devam edin.

Buradan Only Admins‘i seçin.

Artık grupta yönetici olmayan üyeler grubun görseli, adı ve açıklamasını düzenleyemeyecek. Bu girişimde bulunduklarında ‘Only admins can edit this group’s info’ uyarı mesajıyla karşılaşacaklar. Tabii daha sonradan aynı aşamaları izleyip All Participants‘ı seçerek düzenleme yetkisini grup üyelerine tekrar verebiliyorsunuz.