Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 3 Zoom Şimdi Android Oreo Alıyor

Birkaç gün önceye kadar ZenFone 3 Deluxe (ZS570KL)‘ın Android Oreo işletim sistemine kavuştuğuna şahit olmuştuk. Güncelleme OTA üzerinden dağıtılmış ve kullanıcılar için bu hayli sevindirici ve beklenmedik olmuştu. ASUS şimdi bir adım daha ileri giderek ZenFone 3 Zoom sahiplerini de Android 8.0 ile buluşturuyor.

ZenFone 3 Zoom

Zenfone 3 Zoom

Esasında olası bir Oreo güncellemesi için haziran – temmuz ayının en iyi tarih olacağı tahmin ediliyordu. Ancak görünüşe bakılırsa ASUS işleri biraz hızlandırmış. Diğer taraftan, telefonlar yalnızca yeni bir Android çekirdeğine güncellenmiyor, aynı zamanda önceden kurulu gelen uygulamalar için de bir temizlik yapılıyor. Bunlara Minimove, PhotoCollage ve Do It Later gibiler dahil. Detaylarda tüm uygulamalar menüsünü görüntülemeye yarayan jest için ufak bir değişiklik yapıldığı belirtilmiş. ASUS son olarak yeni işletim sisteminin eski sürüme nazaran telefonda biraz daha fazla yer kapladığını söylemiş.

Eğer siz de ZenFone 3 Zoom sahibiyseniz ve Oreo güncellemesini henüz cihazınızda görmediyseniz, endişe etmeyin. Her zaman olduğu gibi dağıtım aşamalı olarak ilerliyor olabilir ve bölgemize ulaşması biraz zaman alabilir.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.