Kategoriler
Apps & Oyunlar

Gmail’de Kendini İmha Eden E-Postalar Göndermek

Gmail’de Kendini İmha Eden E-Postalar Göndermek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Kendisini imha eden mesajlar gönderebilme konsepti popüler Snapchat uygulamasıyla mobil dünyada hayatımıza girmişti. Sonrasında bu servisten çok sayıda özelliği klonlayarak bünyesine dahil eden Instagram’da bu özelliği gördük. Şimdi de en çok sevilen e-posta hizmet sağlayıcısı Gmail’in yenilenmiş web arayüzüyle birlikte Gmail’de Kendini İmha Eden E-Postalar Göndermek mümkün hale geliyor.

Gmail’de Kendini İmha Eden E-Postalar Göndermek

Tıpkı kendi kendini yok eden mesajlar gibi kendini imha eden e-postalar da ilgili zaman aşımı süresi dolduğunda otomatik olarak siliniyor. Tüm içerik ve dosya ekleri hem alıcı hem de göndericinin hesabından kaldırılıyor.

Google’ın e-posta servisinde bu imkandan yararlanmak için öncelikle hizmetin yeni arayüzüne geçiş yapmanız lazım. Web tarayıcınızla Gmail’de oturum açın, arayüzde sağ üst kısımda yer alan dişli çark simgeli butona tıklayın. Try the new Gmail‘i seçin.

Şimdi yeni bir e-posta oluşturun ve içeriği dilediğiniz şekilde girin. Arayüzde sağ alt kısımda yer alan kilit ve saat simgeli Confidential mode butonuna tıklayın.

Karşınıza gelen pencerede zaman aşımı süresini belirleyin. Burada günlük, haftalık, aylık seçimler yapabileceğiniz gibi 3 ay ya da 5 sene sonrasını da tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz SMS doğrulamasını da devreye alabilirsiniz. Bu seçeneği etkinleştirirseniz alıcının telefon numarasını girmeniz istenecektir. İlgili kişi e-postayı açmak istediğinde kendisine SMS’le gönderilen parolayı yazması talep edilecektir.

E-postayı göndermek için Send butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Şimdi de bazı önemli noktalara değinelim. Alıcı zaman aşımı süresiyle ilgili bilgilendiriliyor. Kendini imha eden e-postaları başka kullanıcıya yönlendirmek, ekleri indirebilmek, yazdırmak ya da kopyalamak mümkün değil.

Alıcı eğer Gmail’in eski versiyonunu kullanıyorsa bu e-postaları bir link aracılığıyla görüntüleyebiliyor. Aynı durum Gmail dışındaki e-posta hizmetlerini kullananlar için de geçerli.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?