Kategoriler
Rehberler

iPhone: Ekran Görüntüsü Alma ve Kamera Sesini Kapatmak

Apple iPhone‘larda ekran görüntüsü alma ve kamera sesini kapatmak için izlenmesi gereken aşamalara yakından bakacağız. Günümüzde akıllı telefonlarda en çok kullanılan özelliklerin başında fotoğraf ve video çekimi geliyor. iPhone’ların kamera başarısı ortada ve Apple’ın akıllı telefon modellerine sahip olan kullanıcılar kameradan yoğun şekilde faydalanıyor.

Cihazlarımızda ekran görüntüsü alma özelliğine de sıkça başvuruyoruz. Zaman zaman çeşitli internet sitelerinde veya sosyal ağlarda gördüğümüz içerikleri bir kenara kaydetmek / arkadaşlarımızla paylaşmak için ekran görüntüsü alıyoruz.

iPhone’da ekran görüntüsü alırken ve kamera ile çekim yaparken kamera sesi devreye giriyor. Siz bu sesleri devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birkaç basit yöntem var.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

iPhone: Ekran Görüntüsü Alma ve Kamera Sesini Kapatmak

Kamera sesini kapatmanın en kolay yolu iPhone’u sessiz moduna almaktan geçiyor. iPhone 8, 7, 6, SE ve daha eski modellerde zaten fiziksel bir sessize alma anahtarı bulunmakta. Bu anahtar ekrana yakın olduğunda cihaz normal modda kalıyor. Anahtar daha aşağıda konumlandırıldığında cihaz sessiz moduna alınıyor.

iPhone 6S ve daha güncel iPhone modellerinde Live Photos adlı bir özellik bulunmakta. Birkaç saniyelik görüntü ve ses içeren bu özel fotoğraf modunda da kamera sesi varsayılan olarak devre dışı durumda.

Kamera sesini kısmak için fiziksel ses tuşunu da kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma sesini devre dışı bırakmak için de akıllı telefonu sessiz moduna almak yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir:  iMessage efektlerini anahtar kelimelerle tetikleme

Japonya ve Kore gibi bazı ülkelerde satılan cihazlarda kamera sesini kapatmak mümkün değil. Bu ülkelerdeki yasal düzenlemeler gereği bu imkan yazılımsal olarak devre dışı bırakılıyor.