Kategoriler
Haberler

Moto Z3 Play Akıllı Telefonla İlgili Detaylar Ortaya Çıktı

Motorola Moto Z3 Play akıllı telefonla ilgili bir şirket içi döküman XDA developers web sitesi tarafından elde edildi ve cihazla ilgili çeşitli detaylar paylaşıldı. Sızan dökümanda akıllı telefonun ön plana çıkarılan bazı temel özellikleriyle ilgili özet bilgiler mevcut.

Moto Z3 Play aluminyum gövde ve 2.5D kavisli, Gorilla Glass koruması içeren ekrana sahip. AMOLED panelli ekranın genişliği 6 inç ve 18:9 en boy oranı ile Full HD+ çözünürlük sunuyor.

Moto Z3 Play Akıllı Telefonla İlgili Detaylar Ortaya Çıktı

Motorola’nın yeni akıllı telefonu Qualcomm’un orta seviye yongaseti çözümü olan Snapdragon 636’dan güç alıyor. 4 GB RAM ile 32 GB / 64 GB dahili depolama birimine yer veriliyor. Depolama alanı microSD hafıza kartlarıyla artırılabiliyor.

Arka yüzde 12 MP çözünürlüklü ana kameraya eşlik eden ikinci bir kamera var. Ön yüzde selfie çekimler için 8 MP çözünürlüklü kamera tercih edilmiş. Ön ve arka kamerada portre modu desteği mevcut. Aynı zamanda yaratıcı efektler, spot rengi (fotoğrafta yalnızca bir renk bırakma), kesme modu (fotoğrafta objenin arka planını değiştirme) ve metin tarama özellikleri de bizlerle.

Akıllı telefonun devasa boyuttaki ekran genişliği düşünüldüğünde pil kapasitesinin de bu duruma adapte olması beklenirdi fakat cihazda 3000 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Neyse ki pil ömrünü artırmayı sağlayacak bir Moto Mod seçeneği (Power) var. Akıllı telefon için Power, Style, Gamepad ve Projection olmak üzere dört farklı Moto Mod çözümünün olduğunu sözlerimize ekleyelim.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.