Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi 8 Anniversary Edition Özellikleri Sızdı

Görünüşe bakılırsa Xiaomi, 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan etkinlikte sıradaki amiral gemisini tanıtmak için hazırlık yapıyor. Daha önceleri adının Mi 7 olacağı söylenen bu cihaz, şirketin 8. yıldönümüne dikkat çekmek amacıyla Mi 8‘e çevrildi. Şimdiyse söz konusu cihazın iki farklı sürümü Çinli 3C ve ABD’li FCC sertifikasyon web sitelerinde listelendi.

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8

3C’deki listeleme esasında cihazların modelleri dışında pek fazla bir bilgi vermiyor. Bunlar sırasıyla M1805E2A ve M1803E1A olarak sıralanmış. Her iki telefon 5V3A / 9V2A / 12V1.5A (18W’a kadar) şarj desteğine sahip.

Üzücü olansa FCC raporunun Xiaomi Mi 8 ile ilgili daha da az bilgi barındırıyor olması. Ne yazık ki, her iki sayfada da cihazların donanım bilgileri ile ilgili herhangi bir detaya girilmiyor. Bu nedenle şimdilik sızıntılara bel bağlamış durumdayız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Xiaomi Mi 8

İddialar Mi 8’in üç boyutlu yüz tanıma teknolojisi ile geleceğine işaret etmişti. Apple’ın iPhone X’e eklemiş olduğu özellikle aynı olacağı söylenebilir. Ancak hepsi bu değil; Vivo X21 UD’de görülen ekran içi parmak izi okuyucusunun yine Mi 8’de yer alacağı düşünülüyor.

Elbette böyle bir cihazda Snapdragon 845 yonga setinin daha aşağısını düşünmek gerçekçi olmayacaktır. Batarya tarafında ise en az 4000 mAh’lik bir kapasite bekleniyor.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.