Kategoriler
Rehberler

Android: Bir Uygulamada Ekranın Sürekli Açık Kalmasını Sağlamak

Android‘li akıllı telefonlardaki bir uygulamada ekranın sürekli açık kalmasını sağlamak için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımıza çok sayıda uygulama yüklüyoruz. Bir şeyler okumak için kullandığımız ya da elimizde rehber / referans olarak sürekli görmek istediğimiz bilgiler içeren bir uygulamadayken ekranın sürekli açık kalmasını isteyebiliyoruz.

Android’in ayarlarının yer aldığı menüde ekranın otomatik olarak kapanması için zaman aşımı süresi ayarlanabiliyor ve bu süre 30 dakika gibi uzun bir süreye çekilebiliyor fakat buradan uygulamalar için spesifik tercihler yapılamıyor. Yani ekranın belirli uygulamalarda sürekli olarak açık kalmasını sağlayamıyorsunuz. Android’deki bir uygulamada ekranın sürekli açık kalmasını sağlamak için üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç var.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'dan Mac ve PC'ye nasıl kopyala yapıştır yapılır?

Android: Bir Uygulamada Ekranın Sürekli Açık Kalmasını Sağlamak

Öncelikle Keep Screen On uygulamasını Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve talep ettiği erişim izinlerine onay verin. Daha sonra uygulamaya geri dönün.

Arayüzdeki Downloaded apps bölümünde akıllı telefonunuzda kurulu olan uygulamaların listesini göreceksiniz. Çalışıyorken ekranın sürekli açık kalmasını istediğiniz bir uygulamanın üzerine dokunun.

Cihazda ön yüklü olarak gelen uygulamalarda ekranın sürekli açık kalmasını istiyorsanız sağ alt kısımdaki menü butonuna dokunun ve Show system apps‘i seçin. Artık Google Chrome gibi sistem uygulamalarını da görebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Keep Screen On uygulamasının reklam ve uygulama içi satın alma ögesi içermediğini sözlerimize ekleyelim.