Kategoriler
Rehberler

General Mobile GM 6 Ekran Değişimi

Telefonunuzun ekranı bir aksilik sonucu kırılmış veya zedelenmiş olabilir. Ama bunun sonucunda gidip de hemen yeni telefon arayışına girmeniz gerekmiyor. Bu yazımızda General Mobile GM 6 Ekran değişimi işleminin yapım aşamalarını sizlere anlatacağız. Eğer General Mobile GM 6 Ekran değişimi işlemini kendiniz yapmak istiyorsanız, öncelikle gerekli olan ekipmanları eksiksiz olarak tedarik etmelisiniz.

Gerekli olan ekipmanlar

Sıcak hava tabancası

Sökme aparatı

Yapıştırıcı

Tornavida

Cımbız

Fırça

General Mobile GM 6 Ekran Değişimi

General Mobile GM 6 Ekran değişimi adımlarına başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerekiyor. Eğer ekranınız seçimlerinizi algılıyorsa Güç tuşuna basılı tutun. Ardından ekranınıza gelen pencereden Kapat butonuna basın.

Eğer ekranınıza hiçbir türlü dokunamıyorsanız üzülmeyin çünkü daha garanti bir yolu var. İlk olarak arka kapağınızı çıkartın. Sonrasında ise cımbız yardımıyla veya eliniz ile bataryayı yuvasından kaldırın.

Şimdi ise bir elinizde cımbız duruyorken diğer elinize de tornavidayı alın. Arka kapakta yer alan vidaları sökmeye başlayın. Vidaların sökme işlemi sonrası kaybolmaması için cımbız ile tutun ve tornavida ile sökmeye devam edin. Ardından metal sökme aparatı ile yan çerçeveden giriş yapın ve bu sayede telefonun arka kısmını çıkartın.

Arka kısmını çıkarttıktan sonra karşınıza Anakart gelecek. Anakartı da yerinden almanız gerekiyor fakat öncelikle gerekli olan soket girişlerini halledin. Görselde göstermiş olduğumuz yerlerde yer alan vida ve soket girişlerini hallettikten sonra bağlantı kablosuna dokunmadan Anakartı yerinden ayırın.

Artık ön tarafa geçebilirsiniz. Sıcak hava tabancanız ile ekranınıza belirli bir süre boyunca ısı uygulayın. Eğer evinizde sıcak hava tabancası yok ise güçlü bir saç kurutma makinesi de işinizi görür.

Ekranınızı ısıttıktan sonra sökme aparatı ile kasadan sökmeye başlayın. Eski ekranı tamamen kasadan ayırdıktan sonra temizlik işine girişebilirsiniz. Öncelikle sökme aparatı ve sıcak hava tabancası ile kalın kalıntıları temizleyin. Sonrasında ise fırça yardımıyla ince kalıntıları temizleyebilirsiniz.

Temizliğini tam yaptıktan sonra yeni ekranınıza geçebilirsiniz. Yeni ekranınızın koruyucu jelatinini kaldırın. Şimdi ise görselde göstermiş olduğumuz gibi yapıştırıcıyı kasaya uygulayın. Ardından ekranınızı yeni yerine yerleştirebilirsiniz.

Ekranınızı yerleştirirken gerekli olan bağlantı kablolarını deliklerinden geçirmeyi unutmayın. Az önce bağlantı kablosuna dikkat ederek yerinden çıkarttığınız Anakartı şimdi tekrar yerine takın. Sökmüş olduğumuz bağlantı kablolarını ve vidalarını tek tek yerlerine geri monte edin.

Çerçeveyi kasaya monte edin ve arka kısımda yer alan vidaları yerlerine takın. Son olarak batarya yuvasındaki sarı şeridi çekerek bataryasını yerine yerleştirin. Şimdi ise tek yapmanız gereken arka kapağını takmak olacaktır.