Kategoriler
Haberler

6.5 İnç Ekranlı iPhone X Plus’ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Apple’ın yeni akıllı telefon modeli olabileceği konuşulan 6.1 inç ekranlı iPhone 9’un ardından şimdi de 6.5 inç ekranlı iPhone X Plus ile ilgili söylentiler ve bir tasarım ortaya çıkmış durumda. iPhone X Plus akıllı telefonun da Eylül ayında iPhone 9 ile birlikte tanıtılması muhtemel.

MySmartPrice ve güvenilir bir kaynak olarak nitelendirebileceğimiz @OnLeaks‘in paylaşımlarına bakılırsa iPhone X Plus, geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan iPhone X modelinden çok da farklı olmayacak. Yalnızca ekran boyutunun artması (iPhone X 5.8 inç genişlikli bir ekrana sahip) söz konusu.

6.5 İnç Ekranlı iPhone X Plus’ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Yeni iPhone modelinin 157.5 x 77.4 x 7.7 mm boyutlarında olduğu bilgisi var. Yani cihaz mevcut iPhone X modeli kadar ince ancak ekran daha geniş ve daha uzun (Merak edenler için iPhone X’in boyutları 143.6 x 70.9 x 7.7 mm). iPhone X Plus’ın iPhone 8 Plus’la yaklaşık olarak aynı boyutta olduğu söylenebilir. iPhone 8 Plus 5.5 inç genişlikli ekrana sahip olsa da geniş çerçevesi nedeniyle 158.4 x 78.1 x 7.5 mm boyutlarında.

Akıllı telefonda bileşenlerin iPhone X ile aynı şekilde konumlandırıldığı -çentik, yan butonlar, Lightning portu, hoparlör, LED flaşlı çift arka kamera- görülüyor. Esasında cihazın iPhone X Plus adını taşıyacağı bilgisi de kesin değil ancak akıllı telefon iPhone X’in daha geniş ekranlı versiyonu olduğu için bu adı alması anlamlı olacaktır.

Söylentiler ürünün 6.5 inç genişlikli ekranının 1242 x 2688 piksel çözünürlük destekleyeceği yönünde. iPhone X’te 2716 mAh kapasiteli pil vardı, bu cihazda ise pil kapasitesinin en azından 3000 mAh seviyesinde olması bekleniyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.