Kategoriler
Rehberler

iOS ve MacOS: Mesajları iCloud Hesabıyla Eşitlemek

iOS ve MacOS‘te mesajları iCloud hesabıyla eşitlemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. iPhone yedekleriyle ilgili en sevdiğimiz özelliklerden birisi yedek cihaza geri yüklendiğinde mesajların da geri alınabilmesi. Bu sayede yedek aldığınız ana kadar olan mesajlarınızı kaybetmemiş oluyorsunuz.

Apple, son olarak bulut depolama hizmeti iCloud’a da mesajları eşitleme özelliğini getirdi. Artık kullanıcılar mesajlarını da bulut hesabıyla eşitleyebilecek ve mesajlarına tüm Apple cihazlarından ulaşabilecek. Bu özellikten yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

iOS ve MacOS: Mesajları iCloud Hesabıyla Eşitlemek

Gerekenler

  • iMac / MacBook ve iOS cihazınızda iCloud hesabınıza giriş yapın.
  • Apple hesabınız için iki aşamalı doğrulama özelliğini aktive edin.
  • Mobil cihazınızı iOS 11.4, Mac bilgisayarınızı ise MacOS 10.13.5 işletim sistemi versiyonuna güncelleyin. İlgili özellik Apple’ın işletim sistemlerinin son versiyonu ile kullanılabilir hale geldi, bu nedenle güncellemeleri yüklemeniz şart.

iOS’te Settings menüsüne erişin ve üst kısımdaki isminize dokunun. iCloud‘a girin ve sonrasında aşağı doğru kaydırma yaparak Messages seçeneğini bulun. Bu seçeneğin yanındaki anahtarı etkinleştirin. Artık mesajlarınız da bulut hesabınızla eşitlenecektir. Örneğin iPad’iniz varsa iPad’den mesajlarınıza erişmek için bu cihazınızda da aynı aşamaları izleyin.

MacOS 10.13.5 versiyonunda Messages uygulamasını açın. Üst kısımdaki çubuktan Messages > Preferences yolunu izleyin. Account sekmesine gidin ve Enable Messages in iCloud seçeneğini etkinleştirin. Mesajlarınız eşitlenecektir.

Mesajlar yalnızca cihazlar arasında eşitleniyor. iCloud Web arayüzünde oturum açarak mesajları okuyabilmeniz; mesaj gönderebilmeniz ya da almanız mümkün değil. iCloud Web arayüzünde bir mesajlaşma uygulaması yok ve durum bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.