Kategoriler
Rehberler

iPhone’u Bilgisayara Şifreli Yedeklemek

Apple iPhone’u Bilgisayara Şifreli Yedeklemek için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. iTunes her zaman komplike ve bünyesinde istenmeyen çeşitli bileşenleri de barındıran bir araçtı. Yine de iOS kullanıcıları Apple’ın resmi aracı olduğu için iOS işletim sistemli iPhone ve iPad’lerindeki verileri yönetmek için bu yazılımı tercih ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde iTunes alternatifi çeşitli çözümlere değinmiştik ama bu programlarda şifreli şekilde yedek alma imkanı bulunmuyordu.

DearMob iPhone Manager programı iPhone’daki verilerinizi bilgisayarınıza askeri seviyede şifreleme teknolojisiyle koruyarak yedeklemenizi sağlıyor. Uygulama ücretsiz kullanılabiliyor ancak ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalar söz konusu, bunları aşmak için ücretli versiyona terfi etmek gerekiyor. Uygulamanın ücretsiz versiyonu zaten özellikleriyle ilgili fikir verecektir.

iPhone’u Bilgisayara Şifreli Yedeklemek

PC ve Mac desteği olan yazılımı bilgisayarınıza indirip yükledikten sonra çalıştırın. Şifreli şekilde alacağınız yedekler kayıtlı hesap parolaları, web sitesi geçmişi, sağlık verileri ve WiFi parolaları gibi önemli bilgileri içerecek.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü

Yazılımı çalıştırın ve iPhone’u Lightning kablosuyla kişisel bilgisayarınıza bağlayın. Yazılım akıllı telefonunuzu tanımladığında Backup seçeneğine tıklayın.

Sonraki aşamada Encrypt your Backup kutucuğunu işaretleyin.

Aldığınız yedek için bir parola oluşturun, parolayı iki kez girmeniz gerekiyor.

Son olarak Back Up Now butonuna tıklayın ve yedek alma işlemini başlatın.

İşlem tamamlandığında bu arayüzle karşılaşacaksınız. OK butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Aldığınız yedeği varsayılan yedekleme dizininde bulabilirsiniz. DearMob şifreli yedekleme yapabilme dışında iOS cihazla veri alışverişi, dosya silme ve dönüştürme gibi işlevler de barındırıyor. Ücretsiz sürümde günlük dosya transfer limiti var.