Kategoriler
Rehberler

Android: Yüklü Uygulamaların Versiyonlarını Öğrenmek

Android‘li akıllı telefonlarda Yüklü Uygulamaların Versiyonlarını Öğrenmek için yararlanılabilecek yöntemleri ele alıyoruz. Android platformunda kullanıcılar uygulama yüklemek için yalnızca Google Play uygulama mağazasıyla sınırlı kalmak durumunda değil. Uygulamaların kurulum dosyaları edinilerek elle yükleme imkanı da var. Bu sayede kullanıcılar uygulama mağazasına girmeyen ya da çeşitli cihazlardan port edilen bazı uygulamaları elde etme imkanına kavuşuyor.

Android dünyasında çok sayıda modifiye edilmiş araç var. Bazen bir uygulamaya eklenen yeni bir özellik uygulamanın belirli bir versiyonundan itibaren etkinleştiriliyor, bu noktada ilgili özelliği kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilmek için cihazınızdaki uygulamanın versiyon numarasını kontrol etmeniz gerekebiliyor. Android‘de Yüklü Uygulamaların Versiyonlarını Öğrenmek hayli kolay.

Android: Yüklü Uygulamaların Versiyonlarını Öğrenmek

Google Play

Daha önceden yüklemiş olduğunuz bir uygulamanın güncel olup olmadığını öğrenmek için Google Play uygulama mağazasını kullanabilirsiniz. Google Play uygulamasını çalıştırın, ilgili uygulamanın sayfasını ziyaret edin. Her uygulamanın bir açıklama kısmı var, oradaki Read More seçeneğine dokunun. Aşağı doğru kaydırma yaptığınızda uygulamanın versiyonunu göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

About / Hakkında Ekranı

Birçok mobil uygulamada About / Hakkında sayfası var ve buradan cihazınızda kurulu olan uygulamanın versiyonunu görebiliyorsunuz. About sayfasına genellikler uygulamaların ayarlarının yer aldığı Settings menüsünden erişilebiliyor.

Settings / Ayarlar Menüsü

Akıllı telefonunuzun Settings / Ayarlar menüsüne gidin ve buradaki Apps / Uygulamalar seçeneğine erişin. Versiyonunu öğrenmek istediğiniz uygulamayı bulup üzerine dokunun. Karşınıza gelen arayüzde aşağı doğru kaydırma yaptığınızda ilgili uygulamanın sürüm bilgisini öğrenebileceksiniz.