Kategoriler
Haberler

HMD, Nokia 7 Plus’ın VoLTE Sorunlarını Çözüyor

Birkaç hafta önceye kadar Nokia 7 Plus‘ın çift VoLTE desteğine kavuştuğuna şahit olmuştuk. Ancak bu sevindirici haber beraberinde bazı sorunları da getirmişti. Söz konusu problemler bütün kullanıcıları kapsamamış olsa da HMD’nin bir an önce olaya el atması ve çözmesi gerekiyordu. Zira müşteri memnuniyeti adına bir firmadan beklenen buydu.

Yapılan araştırmalarda haziran güncellemesinin yalnızca belirli servis sağlayıcılarını ilgilendirdiği ortaya çıkmış. İyi haberse şirket şimdi bu sorunu ortadan kaldırmışa benziyor. Nokia 7 Plus kullanıcılarından gelen geri bildirimlere bakılırsa VoLTE şimdi olması gerektiği gibi çalışıyor.

Nokia 7 Plus ve VoLTE Sorunları

Nokia 7 Plus ve VoLTE Sorunları

Güncellemeyle gelen bir diğer üzücü gelişme de Android P Geliştirici Ön İzlemesi‘ni çalıştıran cihazlarla ilgili. Bu beta işletim sistemi sürümünün kullanıldığı Nokia 7 Plus’ları eski istikrarlı hallerine döndürmenin tek yolu telefona tekrar Oreo yüklemekten geçiyor. HMD ya da Google ne yazık ki bu konuda henüz bir hamle yapmadı ve kullanıcılar en kısa sürede bir çözüm bekliyor.

Merak edenler için VoLTE teknolojisi LTE, 3G ve 2G’den farklı olarak aşağıdaki avantajlara sahip:

  • Aramaların kurulum süresi kısalır,
  • Ses, mobil veri üzerinden iletildiği için kalitesi artar,
  • Çağrı sırasında arka plan gürültüsü azdır,
  • Sesli çağrı sırasında video çağrıya geçme ve istendiğinde sesli çağrıya geri dönme özellikleri sunulur.