Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Grup Üyelerinin Mesaj Göndermesini Engellemek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta Grup Üyelerinin Mesaj Göndermesini Engellemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp’a geçtiğimiz haftalarda grup üyelerinin grupla ilgili çeşitli verileri (grup adı, grup simgesi ve açıklama bölümü gibi) düzenlemesini engelleme seçeneği eklenmişti. Grup mesajlaşma deneyimini daha da iyileştirmeyi hedefleyen firma yeni bir özelliği devreye alıyor.

WhatsApp kullanıcıları aman dikkat! WhatsApp mesajı telefonları ...

WhatsApp’a eklenen yeni özellik sayesinde artık grup katılımcılarının gruba mesaj göndermeleri engellenebiliyor. Bu yenilik gruplarda spam iletilerin ve gereksiz paylaşımların yapılmasının önüne geçilebilmesini sağlıyor. Yeni özellik uygulamanın güncel Android ve iOS versiyonlarında mevcut. WhatsApp’tan yapılan açıklamaya bakılırsa bu özellik organizasyon yönetimi ve tek yönlü iletişime ihtiyaç duyan topluluklar için önem teşkil edecek. WhatsApp‘ta Grup Üyelerinin Mesaj Göndermesini Engellemek oldukça kolay.

WhatsApp: Grup Üyelerinin Mesaj Göndermesini Engellemek

Öncelikle akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını son versiyona güncelleyin. Uygulamayı çalıştırın ve yönetici olduğunuz grubu açın. Bu yeni özellik yalnızca grup yöneticileri tarafından kullanılabiliyor.

Grup konusuna eriştikten sonra Group Info ekranına gidin.

Group Settings seçeneğine dokunun.

Buradan Send messages seçeneğine girin.

Karşınıza gelen ekranda Only admins seçeneğini işaretleyip OK butonuna dokunun.

Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde gruba yalnızca grup yöneticileri mesaj gönderebilir hale gelecek. Diğer grup üyeleri ise yalnızca gruba yöneticiler tarafından gönderilen mesajları okuyabilecek. Gruptaki durumu daha sonra eski haline döndürmek isterseniz aynı aşamaları izleyip All participants seçeneğini işaretleyebilirsiniz.