Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: Fotoğrafların Düşük Kalitede – Bulanık Yüklenmesi Sorunu ve Çözümü

Instagram’da fotoğrafların düşük kalitede – bulanık yüklenmesi sorunu ve sorunun çözümü için ne yapabileceğinize değineceğiz. Faaliyetlerini Facebook çatısı altında sürdüren Instagram bugün en çok sevilen sosyal ağ platformlarından birisi konumunda. İlk olarak filtreli fotoğraf paylaşımı olanağıyla ön plana çıkan bu araç sonrasında video paylaşımı, canlı yayın, Story paylaşımı ve benzeri özellikleri de bünyesine kattı ve özellikle gençlerin ilgisini çekmeyi başardı. Bugünlerde Facebook’ta, en azından kişisel hesaplardan fotoğraf paylaşımının azaldığını ve bu paylaşımlar için birçok kullanıcının Instagram’ı tercih ettiğini biliyoruz.

Instagram her ne kadar kısa süre önce duyurduğu IGTV gibi araçlar ve görüntülü grup görüşmeleri yapabilme gibi özelliklerle adından sıkça söz ettirse de bazı eksikleri olduğu açık. Instagram kullanıcılarına dalgalar halinde sunulan yeni özelliklerin bazıları kullanıcıların bir kısmında aylarca etkin olmayabiliyor. Yine bazı kullanıcılar Instagram’da fotoğrafların düşük kalitede – bulanık yüklenmesi sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Instagram: Fotoğrafların Düşük Kalitede – Bulanık Yüklenmesi Sorunu ve Çözümü

Bu sıkıntının nedeni esasında hayli açık: İnternet bağlantınızın yavaş olması. Instagram yavaş internet bağlantısı olan akıllı telefonlarda fotoğrafları başlangıçta düşük kalitede – bulanık yüklüyor ve görüntü bir süre sonra düzeliyor.