Kategoriler
Rehberler

Android: IGTV Videolarını Kaydetmek

Android‘li akıllı telefonlarla IGTV videolarını kaydetmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. YouTube ücretsiz içerik özelinde içerik yayıncıları için rakipsiz bir yayın platformu halini aldı. Bu alanda ön plana çıkmak isteyen Instagram ise kısa süre önce IGTV hizmetini kullanıcılarla buluşturdu.

Instagram’da videolar için 60 saniye limiti mevcuttu; IGTV’de ise bu sınırlama 10 dakika ile 60 dakika olabiliyor. IGTV’de izleyip beğendiğiniz ve çevrimdışı izlemek üzere akıllı telefonunuza kaydetmek istediğiniz videolar olabilir. IGTV ya da Instagram’ın resmi uygulamasında elbette böyle bir seçenek yok, IGTV videolarını kaydetmek için üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek.

Android: IGTV Videolarını Kaydetmek

IGTV’de yer alan videoları Android işletim sistemli akıllı telefonunuza indirmek için Downloader for IGTV – Insta Saver uygulamasından faydalanabilirsiniz. Araç ücretsiz ve Android 4.2 ile daha güncel işletim sistemli akıllı telefonlara yüklenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın.

Uygulama cihazın depolama birimine erişim izni talebinde bulunacak, Allow ile onaylayın.

Quick download for IGTV/Insta özelliği otomatik olarak aktive edilecektir.

Open Instagram ya da  Open IGTV seçeneğinden birisine dokunun.

IGTV Downloader aracılığıyla indirmek istediğiniz videoyu görüntüleyin.

Ekranın alt kısmında yer alan, üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun ve Copy Link‘i seçin.

İndirme işlemi başlayacaktır, indirme sürecini bildirim alanından takip edebilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlanınca uygulamaya geri dönün, Saved Media seçeneğine dokunarak kaydettiğiniz videoyu izleyebilirsiniz. Dilerseniz sağ üst kısımdaki Share butonunu kullanarak başka uygulamalarla paylaşabilirsiniz.