Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Bir Kişinin Engelini Kaldırmak

Popüler sosyal ağ uygulamalarından Snapchat‘te bir kişinin engelini kaldırmak için ne yapılması gerektiğini ele alıyoruz. Şüphesiz hiçbirimiz herhangi bir platformda başkalarını engelleme yoluna gitmek istemeyiz ancak sanal alemde hiçbir ortamın gönlümüzde yatan şekilde olmadığı da açık. Snapchat’te de dilediğimiz kişileri engelleyebiliyoruz. Tabii bunu özellikle rahatsız edici davranışlarda bulunan kişi / hesaplara yapmak lazım. Paylaşımlarını görmek istemediğiniz ancak engellemek ya da takip listesinden çıkarmak da istemeyeceğiniz kişiler için zaten seçenekler mevcut.

Snapchat’te çeşitli gerekçelerle engellemek zorunda kaldığınız kişiler olabilir. Bu kişi ve hesapların engelini bir süre sonra kaldırmak isteyebilirsiniz. Dilerseniz şimdi Snapchat‘te bir kişinin engelini kaldırmak için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

Snapchat: Bir Kişinin Engelini Kaldırmak

Biz aşamaları Android işletim sistemli akıllı telefonda yüklü olan Snapchat uygulaması üzerinden aktardık ancak benzer aşamaları uygulamanın iOS versiyonunda da takip edebiliyorsunuz.

Öncelikle Snapchat uygulamasını çalıştırın ve bitmoji’nize dokunarak profil sayfanıza erişin. Aktif bir hikayeniz varsa orada hikayenin ön izlemesi görünecektir. Üzerine dokunun.

Profil sayfanız açıldığında arayüzde sağ üst kısımda bulunan dişli çark simgeli butonu kullanın.

Settings menüsü karşınıza gelecektir. Account Actions bölümü altındaki Blocked seçeneğine erişin.

Açılan ekranda daha önce engellediğiniz kişiler listelenecektir. Engelini kaldırmak istediğiniz kişinin hemen yan kısmında yer alan x simgeli butona dokunun. Emin olup olmadığınız sorulacaktır, Yes butonunu kullanın.

İşlem bu kadar basit! Artık ilgili kişinin engelini kaldırmış oldunuz.