Kategoriler
Rehberler

Android: Rehberdeki Kişilere Fotoğraf Eklemek

Android‘li akıllı telefonlarda rehberdeki kişilere fotoğraf eklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Bir çağrı aldığınızda aklınızda beliren ilk imaj şüphesiz sizi arayan kişinin görseli olacaktır. Son yıllarda akıllı telefonlarımız çok farklı işlevleriyle ön plana çıkıyor olsa da bu cihazların temel amacı telefon görüşmeleri yapmak.

Bunun farkında mısınız bilmiyoruz ancak rehberinizden bir kişiyi aradığınızda ya da o kişiden çağrı geldiğinde birçok cihazda profil fotoğrafı olarak isminin ilk harfini göreceksiniz. Bu, içinde bulunduğumuz dönem için şüphesiz ilginç bir durum. Android işletim sisteminin emekleme dönemlerinde birçok arkadaşımızın tam ekran arayan kimliği gösteren uygulamaları kullandığını hatırlıyoruz. Peki bu günler nasıl oldu da geride kaldı?

Android‘li akıllı telefonunuzda rehberdeki kişilere fotoğraf eklemek ve sizi aradıklarında fotoğraflarını ekranda görmek isteyebilirsiniz. Biz aşamaları Xiaomi Mi A1 üzerinden ele aldık ama birçok Android telefonda da benzer işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Android: Rehberdeki Kişilere Fotoğraf Eklemek

Akıllı telefonunuzdaki rehber uygulamasını açın ve fotoğrafını eklemek istediğiniz arkadaşınız / yakınınızı seçin.

Kalem simgeli butona dokunarak düzenleme seçeneklerine erişin. Bu aşamada düzenleme arayüzüne erişim farklı marka – model cihazlarda değişiklik gösterebilir.

Take photo seçeneği ile o an fotoğraf çekip kullanabilir ya da Choose photo seçeneğiyle galerinizden bir fotoğraf ayarlayabilirsiniz.

Fotoğrafı seçtikten sonra Save butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.