Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: YouTube’da Gizli Modu Etkinleştirmek

Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki YouTube’da gizli modu etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. YouTube video paylaşımı alanında başı çeken platform olsa da mobil uygulamasında görmek istediğimiz bazı basit özelliklerden yoksun olması şüphesiz can sıkıyor. Bu, belki de YouTube’un çok büyük bir servis halini almasını da sağlamış olabilir. Uygulamalara koyu temanın ancak bu yıl içerisinde sunulabilmiş olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

YouTube'da Gizli Mod Nasıl Kullanılır? - Tamindir

Bilindiği gibi YouTube kullanıcıların izledikleri videolarla ilgili kayıtları saklıyor. Bu sayede izlediğiniz içeriklere benzer videolar size öneri olarak sunulabiliyor ve YouTube’un bu konuda hayli başarılı olduğunu biliyoruz. Ancak bazen izleyeceğiniz videoların geçmişinize etkide bulunmamasını, önerilerinizi etkilememesini isteyebilirsiniz. YouTube’un mobil uygulamalarına kısa süre önce dahil edilen gizli mod sayesinde bu olanağa kavuşabiliyorsunuz. YouTube’da gizli modu etkinleştirmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Android: YouTube’da Gizli Modu Etkinleştirmek

YouTube kısa süre önce aldığı güncellemeyle tıpkı Chrome’dakine benzeyen bir Incognito mode / Gizli mod özelliğine kavuştu. Gizli modu etkinleştiren kullanıcılar izledikleri videoların geçmişi ve video önerilerini etkilemesinin önüne geçebiliyor. Aynı zamanda gizli moddayken arama geçmişi de yapılan aramalardan izole ediliyor.

Cihazınızı YouTube’da video izlemek isteyen arkadaşınıza ya da bir yakınınıza kısa süreli ödünç vereceğinizde de bu modu etkinleştirmek isteyebilirsiniz. YouTube’da gizli modu aktive etmek için uygulama arayüzünde sağ üst kısımda yer alan kullanıcı hesabı profil görselinize dokunun. Açılan menüdeki Turn on Incognito / Gizli Modu aç seçeneğini kullanın.

Gizli modda dilediğiniz içeriklere göz attıktan sonra yine aynı menüdeki Turn off Incognito / Gizli Modu kapat seçeneğini kullanarak gizli modu devre dışı bırakabilirsiniz.