Kategoriler
Haberler

Fortnite’ın Android’e Gelmesi Çok Uzun Sürebilir

Samsung, bir süredir Android’e gelmesi beklenen Fortnite‘ın yaratıcıları olan Epic Games ile özel bir ortaklığa girerek mobil oyun dünyasını sarsmıştı. Oyunun en çok beklenen sürümlerinden biri malesef Samsung telefonlarına ve özellikle de sıradaki Galaxy Note 9’a özel olacak.

Fortnite’ın Android’e Gelmesi Daha Uzun Sürebilir

Ancak şimdi ortaya çıkan ilginç bir bilgiye göre oyun yalnızca Note9’a önceden yüklenmiş şekilde gelmeyecek. Görünüşe bakılırsa Fortnite, Galaxy Apps mağazasında yayımlanabilir. Bu da oyunu Galaxy S9 ile Tab S4 sahiplerinin de indirebileceği anlamına geliyor. Ancak bu henüz yeterince netleşmiş değil. Çünkü Samsung, Fortnite’ı daha sonra Note9 cihazlarına tekrar yüklemek isteyen kullanıcılar için bir çözüm yolu sunuyor olabilir.

fortnite

Bu aynı zamanda oyunun önceden yüklü gelmeyeceğini ancak Galaxy Apps mağazasından indirileceğini gösteriyor da olabilir. Böylece Note9’lar kutudan depolama alanlarının bir kısmı dolu şekilde çıkmayacak. Zira tüm S Pen’li Note9 sahiplerinin Fortnite hayranı olmadığı aşikar. Son iddialara göre oyun Note9’un ardından Galaxy S serisine özel kalacak. Böylece en az 2-3 ay boyunca oyun diğer Android kullanıcılarına açılmayacak. Ancak hepsi bu değil.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Honor Note 10’a ait bir afişten alınan bilgilere göre cihaz 2018’in dördüncü çeyreğinde çıkacak. Afişte ayrıca cihazın oyuna özel bazı özellikler sunacağı söylenmiş. Bunlara bağlamsal titreşimler ve daha iyi hedef tespiti için uyarlanmış ses efektleri gibi örnekler verilmiş. Honor Note 10 ek soğutma boruları ve GPU Turbo teknolojisine sahip.

Bu yönleriyle cihazın en az Note9 kadar oyuna elverişli bir telefon olduğu söylenebilir. Aynı zamanda 5000 mAh bataryası ve 7 inç ekranı bulunuyor. Şirket, oyunla yaptığı testlerde telefonlarının 4,5 saatlik bir deneyim yaşattığını söylemiş. Tabii bu tüm efektler ve HDR modu açıkken elde edilmiş.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.