Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Skype Konuşmalarını Silmek

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda Skype konuşmalarını silmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. 2003 yılında kullanıma sunulan Skype hala anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşmeler gerçekleştirme olanağı sağlayan en başarılı servislerden birisi konumunda. Servisi bizler de günlük hayatımızda hem kişisel hem de iş odaklı görüşmelerde sıkça kullanıyoruz.

Skype Çok Yakında Video Görüşmelerinde Telefon Ekranını ...

Skype uygulamasının sevilen özelliklerinden birisi Skype hesabınızla yeni bir cihazda oturum açtığınızda aynı hesapla daha önce başka cihazlarda gerçekleştirdiğiniz konuşmaların yeni cihazda da karşınıza çıkması. Bu, tabii güzel bir özellik ancak güvenlik kaygıları oluşmasına da yol açıyor. Skype hesabınızla oturum açtığınız bir cihazın başkalarının eline geçmesi durumunda yaptığınız yazılı konuşmaların başkalarının eline geçmesi sizi oldukça zor durumda bırakabilir.

Kişisel ve işinizle ilgili bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi durumuyla ilgili kaygılarınız varsa Android ve iOS işletim sistemli cihazınızda Skype konuşmalarını silmek isteyebilirsiniz. Biz bu yazıda Mac uyumlu Skype’ta ne yapmanız gerektiğine de değineceğiz.

Konuşmaları silme özelliği Skype’ın Windows masaüstü yazılımı ve Windows 10 uygulamasında henüz bulunmuyor. Windows PC kullanıcısıysanız silmek istediğiniz konuşmalar için akıllı telefonunuza yönelin.

Android ve iOS: Skype Konuşmalarını Silmek

Mac’te Skype Konuşmalarını Silme

Mac sisteminizde Skype uygulamasını açın. Arayüzde sol kısımda tüm konuşmalarınızın belirdiğini göreceksiniz. Silmek istediğiniz konuşmanın üzerinde sağ tıklama yapın.

Açılan menüdeki Delete conversation seçeneğine tıklayın.

Son olarak tekrar Delete seçeneğine tıklayın.

Android ve iOS’te Skype Konuşmalarını Silme

Akıllı telefonunuzdaki Skype uygulamasını açın. Silmek istediğiniz konuşmanın üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun.

Açılan menüdeki Delete conversation seçeneğine dokunun.

En son Delete butonuna dokunun, ilgili konuşma silinecektir.