Kategoriler
Konular

Android: En İyi Video Oynatıcılar (2018)

Android‘li akıllı telefonlarla uyumlu En İyi Video Oynatıcılar ile karşınızdayız. Filmler, TV yayınları, diziler ve videolar son yıllarda akıllı telefonlarla izlenir hale geldi. Akıllı telefonunuza kaydettiğiniz çeşitli video içeriklerini şarjınız olduğunuz sürece hemen her yerde ve her zaman izleyebiliyorsunuz. Sorunsuz bir deneyim için başarılı bir video oynatıcı kullanmanız lazım. Biz de bu amaç doğrultusunda Android‘li akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz güncel En İyi Video Oynatıcılar için küçük bir rehber hazırlamak istedik.

Android: En İyi Video Oynatıcılar (2018)

MX Player

MX Player’ı Android’li akıllı telefon kullanıcılarının birçoğunun bildiğini tahmin ediyoruz ancak yine de listeye dahil etmek istedik. Uygulama neredeyse her türlü kodek paketini barındırıyor. Araç ile ses dosyalarını da yürütebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Uygulama bünyesinden medya dosyaları için arama gerçekleştirebilirsiniz. Temel video kontrol seçenekleri arayüzde kolay ulaşılabilir şekilde sunuluyor. Sağa ve sola kaydırma hareketleriyle videoları ileri – geri alabilir, dikey jest hareketleriyle ses seviyesi ve ekran parlaklığını değiştirebilirsiniz. Altyazı yeteneklerinin de etkileyici olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

MX Player
MX Player

VLC For Android

Windows işletim sistemi kullanıcılarının favori video oynatıcısı olan VLC Player uzunca bir süredir Android platformunda da var ve esasında o da tanıtıma ihtiyaç duymuyor. VLC dosyaları isim, uzunluk ya da oluşturulma tarihine göre organize edebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Minimalist anlayışın eseri olan arayüz ve kontrol seçeneklerine pratik şekilde ulaşılabiliyor. Uyku zamanlayıcısı gibi gelişmiş kontroller, belirli bir süreye geçme, oynatma hızını artırma veya azaltma, ekolayzır, sadece ses modu ve PiP modu video ekranında bulunuyor; bunlara erişmek için oynatma butonunun hemen yanındaki üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunmak yeterli oluyor.

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Unknown
Price: Free

KMP Player

Yüksek çözünürlüklü videoları oynatmaya çalışırken bazı sorunlar yaşanabiliyor, ses ve/veya görüntü kalitesi beklenildiği gibi olmayabiliyor. Bu sıkıntı kullandığınız video oynatıcıdan kaynaklanabilir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız aynı içerikleri bir de KMP Player ile oynatmayı denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra kıyaslaması

Arayüzü MX Player ile benzerlikler gösteriyor. Oynatma seçeneklerine pratik ulaşım imkanı var. Google Drive bulut depolama hesabındaki içerikleri doğrudan oynatabildiğini sözlerimize ekleyelim.

KMPlayer - Tüm Video Oynatıcı
KMPlayer - Tüm Video Oynatıcı

BS Player

Windows PC’lerde sık kullanılan video oynatıcılardan BS Player’ın da Android sürümü bulunmakta. Uygulama Android’li cihazlarda video ve MP3 dosyalarını oynatmak için kullanılabiliyor. Dosya organizasyonu oldukça başarılı. Sık oynatılan medya dosyaları, son oynatılan içerikler, mevcut oynatma listesine kolayca ulaşılabiliyor.

Jestlerle kontrol imkanı sunulması sevindirici. Video oynatımı esnasında basit kaydırma hareketleriyle ses, parlaklık ve oynatma hızı değiştirilebiliyor.

BSPlayer
BSPlayer
Developer: BSPlayer media
Price: Free

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.