Kategoriler
Apps & Oyunlar

YouTube Kanalı İçin Özel URL – Link Oluşturmak

Sahip olduğunuz YouTube Kanalı İçin Özel URL – Link Oluşturmak üzere izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. Popüler video paylaşım sitesi YouTube‘da bir kanal açtığınızda servis kanalınıza rastgele karakterlerden oluşan eşsiz bir bağlantı atayacaktır. Kanal sizin olduğu için siz bu bağlantıyı belki ezberleyebilirsiniz ancak takipçilerinizden aynı şeyi bekleyemezsiniz. Kanalınızın popüler hale gelmesi için ona marka değeri olan bir isim vermeniz mantıklı olacaktır. Bu adı kanalınızın URL yani linkinde de kullanmak isteyebilirsiniz. Neyse ki YouTube, kullanıcılarına sahip oldukları YouTube Kanalı İçin Özel URL – Link Oluşturmak üzere bir seçenek sunuyor.

YouTube Kanalı İçin Özel URL – Link Oluşturmak

YouTube kanalınız için özel bağlantı oluşturarak kanalınızın adresinin ve adının daha kolay şekilde hatırlanmasını, sosyal ağlarda göze daha hoş gelen şekilde paylaşılabilmesini ve kanalınızın bir marka haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

YouTube’da kanala özel bağlantı oluşturabilmek için kanalınızın oluşturulmasının üzerinden en azından 30 gün geçmesi gerekiyor. Aynı zamanda 100’ün üzerindeki sayıda abone ile kanal simgesi ve görselinin eklenmiş olması lazım.

YouTube’u masaüstü web tarayıcısı ile ziyaret edin. YouTube hesabınızla oturum açın. Arayüzde sağ üst kısımda bulunan kullanıcı hesabı profili görseline tıklayın. Settings‘e erişin.

Sol kısımdaki seçenekler arasından Advanced settings‘i seçin.

“You’re eligible for a custom URL. Claim it here.” bölümündeki here sözcüğüne tıklayın.

Kanalınızın URL’sinde yer almasını istediğiniz sözcük ya da sözcükleri girin. Elbette daha önce başkaları tarafından alınmamış bir bağlantı oluşturmanız gerekiyor.

Kullanım sözleşmesini onaylayın ve Change URL seçeneğine tıklayın.

Değişiklikten eminseniz Confirm choice butonunu kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz.