Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’a Üçüncü Parti İki Aşamalı Doğrulama Sistemi Desteği Geldi

Popüler sosyal ağ uygulamalarından Instagram’a bugün güvenlik odaklı yeni özellikler dahil edildi. Bir süre önce gerçekleşen hesap hack skandalının ardından uygulamaya üç yeni özellik kazandırılmış durumda.

İlk olarak kullanıcı profilindeki üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunulduğunda açılan menüye About This Account seçeneği eklendi. Buradan hesabın Instagram’a katılma tarihi, ülke bilgisi, paylaşılan takipçileri olan diğer hesaplar, son bir yılda gerçekleştirilen kullanıcı adı değişiklikleri ile reklamlarla ilgili bilgiler görülebiliyor.

Instagram’a Üçüncü Parti İki Aşamalı Doğrulama Sistemi Desteği Geldi

Instagram’da artık hesabınıza doğrulanmış hesap (tick işaretli hesap) niteliği kazandırmak üzere başvuru yapabiliyorsunuz. Bunun için uygulamanın Settings menüsündeki Request Verification seçeneğine erişmeniz yeterli oluyor. Hesabınızın doğrulanmış hesaba dönüştürüleceği konusunda ise bir garanti sunulmuyor, yani hesabınız bu işlem için uygun görülmeyebilir.

Instagram’a dahil edilen bir diğer özellik ise Instagram hesabınızla oturum açarken üçüncü parti iki aşamalı doğrulama sistemi çözümlerini kullanabilecek olmanız. Settings menüsüne gidip Two-Factor Authentication seçeneğine dokunun. Ardından kullanmak istediğiniz iki aşamalı doğrulama sistemi uygulamasını seçin. Instagram kurulu olan uygulamayı otomatik olarak tespit edecek ve oturum açma için gerekli olan kodu gönderecektir. Cihazınızda bu türden bir uygulama kurulu değilse ilgili uygulama mağazasına (Google Play ya da App Store) yönlendirileceksiniz.

Instagram’a yeni eklenen özellikler tüm kullanıcı hesaplarında aynı anda aktifleştirilmiyor. Bu nedenle yeni özellikler için bir süre beklemeniz gerekebileceğini hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak