Kategoriler
Apps & Oyunlar

YouTube’da Video İzleme Süresini Öğrenmek

Akıllı telefonunuzdaki YouTube’da Video İzleme Süresini Öğrenmek için takip etmeniz gereken aşamalara değineceğiz. Faaliyetlerini Google bünyesinde sürdüren YouTube bugün dünyanın en büyük video paylaşım sitesi konumunda. Her gün binlerce yeni video yüklenen serviste müzik kliplerinden TV progamlarına, eski içeriklerden YouTuber’ların oluşturduğu yeni yayınlara uzanan sınırsız sayıda video mevcut.

YouTube’da bilgilendirici ve eğlenceli çok sayıda video mevcut. Bu nedenle gününüzün kayda değer bir kısmını YouTube’da geçiriyor olabilirsiniz. Zaman yönetimini daha iyi sağlamak adına YouTube’da Video İzleme Süresini Öğrenmek isteyebilirsiniz. YouTube’un mobil uygulamasına yakın zamanda eklenen yeni özellik sayesinde YouTube’da ne kadar süre video izlediğini görebiliyorsunuz.

YouTube’da Video İzleme Süresini Öğrenmek

Akıllı telefonunuzda kurulu olan YouTube uygulamasını çalıştırın. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan, dairesel formdaki kullanıcı profili görselinize dokunun. Bu menüdeki Time watched / İzleme süresi seçeneğine dokunun.

Stats / İstatistikler başlığı altından o gün, önceki gün, önceki hafta ve günlük ortalama video izleme sürelerinizi görebiliyorsunuz. Bu istatistikler YouTube Music uygulaması haricindeki YouTube ürünlerinde tutulan izleme geçmişi kayıtlarınız esas alınarak oluşturuluyor. YouTube’da gizli modda izlediğiniz videoların süresi de yine bu kayıtlara dahil edilmemekte.

Alt kısımda yer alan seçenekler sayesinde video izlemeye ara vermeniz gerektiğinin hatırlatılmasını sağlayabilir, sonraki videonun otomatik olarak oynatılması özelliğini etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir, tüm bildirimlerinizi günlük özet şeklinde alabilir ve YouTube’un sesleri ile titreşimlerini devre dışı bırakabilirsiniz.