Kategoriler
Rehberler

HTC U11 EYEs Root ve TWRP Recovery Yüklemek

HTC U11 EYEs root ve TWRP recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC’nin çift ön kamerasıyla dikkat çeken U11 EYEs akıllı telefonunda ileri düzey özelleştirmelere gitmek ve bazı özel araçlardan yararlanmak isteyen kullanıcıların cihazlarında root erişimini sağlamaları gerekmekte.

HTC U11 EYEs 64 GB 6 İnç 12 MP Akıllı Cep Telefonu Fiyatları

Ele alacağımız işlemlerin garantiyi sonlandırdığını, brick ve bootloop gibi riskler içerdiğini; işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun kendinize ait olduğunu hatırlatalım.

HTC U11 EYEs Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Hazırlık

  • Akıllı telefonu en azından % 60 seviyesine şarj edin.
  • Tüm bilgilerinizi yedekleyin.
  • Settings – About Phone menüsüne gidin ve buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünü etkinleştirin. Bu menü altındaki USB Debugging ve OEM Unlock seçeneklerini aktive edin.
  • Bootloader kilidini kaldırın.

İndirmeler

TWRP Recovery Yükleme

TWRP recovery imajını indirin ve dosyayı recovery.img şeklinde yeniden adlandırıp Minimal ADB and Fastboot kurulum klasörüne transfer edin.

Minimal ADB and Fastboot kurulum dizinine erişin. Boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open Command Prompt Here seçeneğine tıklayın. Komut istemi aracı çalıştırılacaktır.

Akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Cihazı bootloader modunda açmak için adb reboot bootloader komutunu girin.

TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu kullanın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatmak için fastboot reboot komutunu yazabilirsiniz.

Root Erişimini Sağlama

Magisk dosyasını indirin ve akıllı telefonunuza transfer edin.

Akıllı telefonu kapatın. Güç ve ses azaltma tuşlarına basılı tutarak bootloader modunda çalıştırın. Buradan Recovery‘i seçin ve güç tuşuna basın. Cihaz recovery moduna geçecektir.

TWRP ana menüsünde Install seçeneğine dokunun. Cihaza aktarmış olduğunuz Magisk dosyasını seçin. Flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini yapın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini belirtelim.